Pęd do kontroli cz 2

Tydzien temu przypomniałem Tobie i sobie kilka cech charakteru zarówno pozytywnych jak i negatywnych.
Nie było to przypadkowe. Znajomość tych cech związana jest z dzisiejszym tematem, a mianowicie z pierwszym z trzech aktywatorów naszego pędu do kontroli.


Aktywatory wzmacniają nasz pęd do kontroli, który to sprawia, że czujemy się bardziej zaangażowani w nasze życie. 
Innymi słowy uruchamiamy życie, do którego jesteśmy entuzjastycznie nastawieni – opierając się o koncept Brendona Burcharda, zawarty w książce „Energia – żyj pełnią życia”. Jest to koncepcja życia w pełni naenergetyzowanego.


Dzisiaj będzie mowa o pierwszym aktywatorze: Kontroli swojego nastawienia do rzeczywistości i charakteru.

 
We wczorajszym wpisie na FB posłużyłem się cytatem Stephena Covey’a „Świadomość, że wybór naszej reakcji na zaistniałe okoliczności ma na nie silny wpływ, inspiruje do działania”.


Właśnie kontrola nad naszą reakcją na rzeczywistość i przyszłą sytuację jest tym, co może nas zaangażować bardziej w nasze bądź co bądź życie. Wyrywając z życia ograniczonego jak i komfortowego.


Jesteśmy jakby nie patrzeć „kreatorami i strażnikami naszych opinii i poglądów”, od których zależy nasze nastawienie do siebie samych, innych i do świata.-jak to zaznacza Brendon Burchard.


I teraz zwróć uwagę, jak kształtujemy nasze opinie i poglądy?
Co zyskujemy sprawdzając co godzinę ilość tragicznych zgonów spowodowanych cove 19, zanurzeni w aplikacji, która pokazuje zestawienie przypadków śmiertelnych, i zainfekowanych podobnie jak wyniki sportowe….(?)


Spędzając godziny przed telewizorem lub w internecie podążając za „zabijaczami czasu”. 
Jakim przekazem karmimy nasz umysł ? Jaki sposób myślenia kreujemy? Tym bardziej, że ten przekaz jest z reguły negatywny i negatywnie wpływa na sposób w jaki patrzymy na możliwości, okazje czy własny potencjał. 


Dlatego, zrozumienie tego, co wydaje się oczywiste, że to nasze poglądy i opinie wpływają na nanasze reakcje – powinno nas w pewien sposób zmusić do bardziej starannego selekcjonowania i dobierania informacji, które konsumujemy – do czego namawia Brendon Burchard, dodając, iż jest to droga do zdrowe go i pozytywnego spojrzenia na świat. 


Jeżeli chcemy aktywować kontrolę nad naszym nastawieniem do rzeczywistości powinniśmy również uważać na „energetycznych i emocjonalnych wampirów, których spotykamy na naszej drodze” jak to ujął autor.  Z tą wskazówką spotykałem się bardzo często u wielu trenerów i psychologów. Takie kontakty powinniśmy zredukować tak jak tylko to się da… .


Zamiast tego wartościowe książki, wiedza, programy edukacyjne i znajomi, z którymi możemy podbijać świat w każdym kontekście życia !


Do nas należy kontrola nad interpretacją tego co nam się przytrafia w życiu.
Dlatego, może już tak bardzo „wyświechtany”, optymizm ma cholerne znaczenie w naszym życiu.


Negatywne nastawienie spycha nas w pozycję wyczekiwania i oczekiwania, że to KTOŚ musi coś zmienić albo COŚ aby nasze życie się zmieniło.


Podsumowując, w koncu jest to sprawa wyboru. Cały czas, w każdej chwili mamy wybór.Czyli mamy kontrolę.


I teraz charakter – najistotniejszy wybór. Cechy charakteru już znasz i właśnie to możemy kontrolować. „Jakość charakteru osoby, którą jesteś na co dzien”


Jak pisze Brendon Burchard: „Pozytywne wartości i przekonana możemy demonstrować na co dzien, tak aby być dumnymi z tego kim jesteśmy, a nawet stanowić wzór do naśladowania”.


Na zakonczenie tego wpisu o kontroli naszego nastawienia do rzeczywistości i charakteru, jeszcze jeden cytat z książki „Energia – żyj pełnią życia”:


„Nic w Twoim życiu się nie zmieni póki ty sam nie zmienisz swojego zachowania, nie będziesz wymagał więcej od siebie samego i wykazywał się siłą charakteru”.


To tyle na dzisiaj.Dziękuję za Twój czas.

Pozdrawiam

Paweł Kosinski
Image by Grae Dickason from Pixabay

Jedna odpowiedź na “Pęd do kontroli cz 2

Możliwość komentowania jest wyłączona.