Po co zaczynać z "wizją konca"

Dwa ostatnie wpisy dotyczyły utworzenia deklaracji misji, i wykorzystania do tego praktycznego ćwiczenia pod nazwą „wizja konca”. 
„Wizja konca” wskazuje na nasze najgłębsze wartości, dlatego jeżeli jeszcze tego ćwiczenia nie zrobiłeś/aś zachęcam, gdyż jest to niezbędny element konieczny do utworzenia deklaracji misji. 
Pierwszy wpis w tym temacie znajdziesz na tutaj oraz drugi z dokładnym opisem ćwiczenia tutaj


Wizja konca daje zrozumienie gdzie się jest teraz i dokąd powinno się zmierzać !
Stephen Covey podkreśla, że „często się okazuje,że zwycięstwa są puste, pozbawione treści, a zasukces przyszło zapłacić znacznie więcej, niż był on wart”.


Coraz cięższa praca, coraz bardziej „zajęte” życie, często wywołuje znane uczucie braku poczucia sensu. 
Sam/a powiedz: Czy warte byłoby życie, na koncu którego doszedłbyś/ doszłabyś do wniosku że to wszystko nie miało sensu ?


A przecież wszyscy chcemy żyć życiem wartościowym mającym głęboki sens, w wypełnianiu naszej misji życiowej.
Dlatego warto zawczasu zacząć tworzyć właściwe z wizją jego konca, w różnych kontekstach zarówno życia rodzinnego i zawodowego.


Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem mówiącym o tym, że  nasze życie wygląda zupełnie inaczej, gdy wiemy co jest dla nas ważne !


Koncząc ten wątek wpisów z wizją konca, która powinna każdego dnia dawać nam siłę i determinację skierowaną we właściwym kierunku, przechodzimy do następnego kroku, wspominanej deklaracji misji.


Przechodzimy do tworzenia. Teraz gdy wiesz,co jest dla Ciebie ważne i najważniejsze. Porównałbym tę wiedzę do głębokiego „dlaczego”. Życiowego „dlaczego”, które rozłożymy na poszczególne części naszego życia codziennego.


Życie ma sens.

Pozdrawiam

Paweł Kosinski
Image by athree23 from Pixabay

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.