Po co zaczynać z "wizją konca"

Dwa ostatnie wpisy dotyczyły utworzenia deklaracji misji, i wykorzystania do tego praktycznego ćwiczenia pod nazwą „wizja konca”. 
„Wizja konca” wskazuje na nasze najgłębsze wartości, dlatego jeżeli jeszcze tego ćwiczenia nie zrobiłeś/aś zachęcam, gdyż jest to niezbędny element konieczny do utworzenia deklaracji misji. 
Pierwszy wpis w tym temacie znajdziesz na tutaj oraz drugi z dokładnym opisem ćwiczenia tutaj


Wizja konca daje zrozumienie gdzie się jest teraz i dokąd powinno się zmierzać !
Stephen Covey podkreśla, że „często się okazuje,że zwycięstwa są puste, pozbawione treści, a zasukces przyszło zapłacić znacznie więcej, niż był on wart”.


Coraz cięższa praca, coraz bardziej „zajęte” życie, często wywołuje znane uczucie braku poczucia sensu. 
Sam/a powiedz: Czy warte byłoby życie, na koncu którego doszedłbyś/ doszłabyś do wniosku że to wszystko nie miało sensu ?


A przecież wszyscy chcemy żyć życiem wartościowym mającym głęboki sens, w wypełnianiu naszej misji życiowej.
Dlatego warto zawczasu zacząć tworzyć właściwe z wizją jego konca, w różnych kontekstach zarówno życia rodzinnego i zawodowego.


Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem mówiącym o tym, że  nasze życie wygląda zupełnie inaczej, gdy wiemy co jest dla nas ważne !


Koncząc ten wątek wpisów z wizją konca, która powinna każdego dnia dawać nam siłę i determinację skierowaną we właściwym kierunku, przechodzimy do następnego kroku, wspominanej deklaracji misji.


Przechodzimy do tworzenia. Teraz gdy wiesz,co jest dla Ciebie ważne i najważniejsze. Porównałbym tę wiedzę do głębokiego „dlaczego”. Życiowego „dlaczego”, które rozłożymy na poszczególne części naszego życia codziennego.


Życie ma sens.

Pozdrawiam

Paweł Kosinski
Image by athree23 from Pixabay