Czy to co robisz ma znaczenie ?

Pracując na etacie lub prowadząc własną działalność wymieniamy nasz czas i umiejętności na korzyści finansowe, dzięki którym możemy zapewnić bezpieczne funkcjonowanie naszym najbliższym i sobie.


Dlatego warto nadać odpowiednie znaczenie temu co robimy (jeżeli tego jeszcze nie zrobiliśmy) ponieważ jest to ważne nie tylko dla naszych najbliższych ale również dla naszej samooceny.


Organizując pracę w domu opieki, prowadząc zakład fryzjerski, czy myjąc linię produkcyjną w fabryce przetworów  warzywnych na nocnej zmianie  – Twoje zaangażowane działanie jest ważne, bo przekłada się na korzyści często dla wielu tysięcy klientów.


Podobnie, pracując w domu – ucząc dzieci, realizując program szkolny w domu, prowadząc rachunkowość, obsługując sklep internetowy, sprzedając, projektując, szkoląc… to wszystko jest ważne, jeśli tego jeszcze nie zauważasz – nadaj temu znaczenie.


A może nasi znajomi tego nie zauważają ? Warto zwrócić ich uwagę na to co ważnego w życiu robią i jakie to ma znaczenie dla innych.
Jesteś ważna – Jesteś ważny


Ćwiczenie: zastanów się na co lub na kogo ma wpływ to co robisz ?


Jeżeli chcesz się tym podzielić w komentarzu to również skorzystają z tego inni.


Pozdrawiam

Paweł Kosinski