Stajesz się inny

Gdy po powrocie po pracy etatowej nie wskakujesz w luźne ubranie, nie oglądasz pierwszych lepszych filmów, nie spędzasz czasu na „gadaniu o niczym” – tylko zabierasz się za pracę dodatkową, pracę online – stajesz się inny nie tylko dla najbliższego otoczenia ale również dla znajomych.


Gdy podjąłeś decyzję o realizacji zamierzeń w całkowicie innych sposób i przy pomocy zupełnie nowych narzędzi i rozwiązań Twoje zachowanie zmienia się.


Jeżeli nawet nie spotykasz się wprost z niezadowoleniem otoczenia, to i tak zaczynają gadać za plecami. I nie jest w tym nic dziwnego. Zmieniłeś swoje zainteresowania, a przynajmniej nie poświęcasz im tyle czasu co zwykle.


Jeżeli wcześniej twoja rodzina i znajomi nie widzieli cię zaangażowanego w zupełnie coś nowego, a już gdy usłyszeli magiczne słowo „biznes” – z dużym prawdopodobieństwem oskarżą cię o udział w sekcie.


Nawet jeżeli jeszcze nic nie zarobiłeś – jesteś inny. A jeżeli zaczniesz zarabiać i zarobisz Twoja inność jest jeszcze większa.


Otoczenie dba o swoich, a ty musisz podjąć decyzję o tym, że będziesz inny.


Zmieniasz swoje otoczenie, w necie słuchasz i czytasz to co jest związane z twoim rozwojem, książki które czytasz to poradniki … jak odnieść sukces, jak zarabiać pieniądze… . Pomimo tego, że otaczasz się tymi samymi ludźmi wydajesz się być inny.


Nawet możesz tłumaczyć po sto razy czym się zajmujesz często to nie wystarcza. Nie jest to łatwe ale inaczej raczej być nie może.


Podobnie jest z ludźmi, którzy nagle wygrywają olbrzymią sumę pieniędzy np. w lotto – wydają się inni dla swego otoczenia, pomijam przypadki, w których „woda sodowa” uderza do głowy. Jest to przypadłość wielu „nowobogackich”.


Jeżeli jesteś przekonany, że nie robisz nikomu krzywdy, a twój cel i zamierzenia są znane najbliższym – tak trzymaj i rób swoje !

Chociaż nie ma nic cenniejszego nad zrozumieniem i wsparciem najbliższych – czego Tobie i sobie życzę


Pozdrawiam

Paweł Kosinski


Image by Free-Photos from Pixabay