A właśnie, że możesz !

Udowodnij sobie, że możesz !

To nie satysfakcja jest główną nagrodą za skuteczne działanie ale poczucie wpływu, władzy, kontroli nad tym CZYMŚ co nazywamy JA.


Udowodnij sobie, że możesz ! Każdego dnia dotrzymuj danej sobie obietnicy, robiąc to, co zamierzyłeś. Bo liczy się to co robisz. Cytując Benjamina Franklina :“Dobrze zrobione jest lepsze niż dobrze powiedziane” stawiaj zawsze na to co lepsze. Jak zrobisz, to o tym opowiesz.

Obietnica to zapewnienie „zrobienia”. Wyznaczenie celu, planowanie drogi jego realizacji wprawia w dobry nastrój, ekscytuje tworząc lepszą wizję przyszłości. Obietnica i jej dotrzymanie podkreśla wartość tego kim jesteś.

„Zrób coś, a zdobędziesz siłę” sprawdź w praktyce wskazanie Ralpha Emersona.


W robieniu tego co trzeba, niech cię nie zwiodą ani niechęć ani brak spektakularnych rezultatów. Chcenie i niechcenie potraktuj jak dziecinne zachcianki i niechcianki – obietnic się dotrzymuje i już.

Wykonywanie codziennych, powtarzalnych działań nakierowanych na osiąganie celu, nie jest ani widowiskowe ani spektakularne ale powtarzając za Arystotelesem „To, co wciąż robimy, stanowi o nas” – buduj siebie !

Kim jest człowiek, który swym działaniem udowadnia sobie, że może ? Kim jest człowiek, który dotrzymuje danego sobie słowa i robi to co należy zrobić ?

Udowadniaj sobie, że możesz ! I niech jak mantra towarzyszą nam słowa Ayn Rand: „PYTANIEM NIE JEST KTO MI POZWOLI, ALE KTO MNIE POWSTRZYMA.”

Pozdrawiam

Paweł Kosinski