Uruchom sibie online

Photo by Vlada Karpovich on Pexels.com

Jeżeli do tej pory nie zajmowałeś się pracą online i wpiszesz do wyszukiwarki internetowej hasło, na przykład: praca online, jak zacząć biznes online ?

To w odpowiedzi otrzymasz przede wszystkim porady od silnie wypozycjonowanych firm i freelancerów, co jest zrozumiałe gdyż działają oni, z reguły, od wielu lat w przestrzeni internetowej.


Co do samych propozycji rozwiązań przyznam, że od zawsze były dla mnie trochę irytujące porady typu: zostań blogerem, youtuberem lub załóż swój sklep internetowy, tłumacz teksty, zostań copywriterem, wypełniaj ankiety, udzielaj korepetycji, pomijając już podpowiedzi w stylu: jak skutecznie sprzedawać na e-bay albo grać na giełdzie.


Oczywiście są to wartościowe informacje ale nie dla osoby, która do tej pory ograniczała swoją aktywność w internecie do lajkowania zdjęć znajomych i nie czuje się ekspertem praktycznie w żadnej dziedzinie. No cóż, przecież tak też można.


Przeglądając kilka stron z wynikami na wcześniej wspomniane hasła, nie spotkałem ani jednej mówiącej o rozwiązaniu wprost : rozmawiaj z ludźmi online.

Właśnie temu poświęcę tych kilka następnych zdań.

No tak, zdaje sobie sprawę, że „rozmawianie z ludźmi online” jako praca brzmi  zbyt prosto, żeby nie powiedzieć prostacko ale niech nie zmylą Cię pozory. Czy Twoja praca online może polegać na umiejętności rozmawiania z ludźmi ? Otóż może !


Przede wszystkim już potrafisz rozmawiać ! Niektórzy nawet w obcych językach wiec wydaje się to proste.
Ale żeby wyjść z tej prostoty i wejść na bardziej zaawansowany poziom, oto kilka warunków:

  • ludzie muszą chcieć rozmawiać z Tobą,
  • Ty musisz wiedzieć o czym i jak mówić,

I w tym temacie nie musisz wyważać już otwartych drzwi, wiedza jest dostępna i jest to główna „działka” – kompetencja, której masz się nauczyć, a szczerze mówiąc douczyć !


No i teraz najważniejsze gdzie w tym wszystkim zarabianie ? Gdzie są: produkt, sklep i nabywający ? Gdzie jest obrót handlowy? Czyli cały, nazwijmy to ogólnie system generujący dochody ?


Jeśli:

Produkty zapewnia profesjonalny producent – nie musisz produkować, tworzyć, dbać o jakość, zatrudniać i wiele innych skomplikowanych operacji.
Jeśli:

Gotowy sklep internetowy jest przygotowany dla Ciebie wraz z w pełni zautomatyzowanym system online…
Jeśli:

Nabywający to osoby, które mogą zarabiać na zakupach…


To:

Pozostaje jedynie o tym systemie generującym dochody dla producenta, dystrybutora i nawet nabywcy… opowiedzieć innym.


Dlatego Twoja praca online może polegać na rozmowie właśnie o takim systemie.


Jeżeli ten szkic pracy online, które może okazać się Twoim przedsięwzięciem, wzbudził Twoją ciekawość, to napisz do nas w celu uzyskania szczegółowych informacji.
Bo moja praca polega na… nie zgadniesz (?) na rozmowie z ludźmi online i mogę tego również Ciebie nauczyć !

Pozdrawiam

Paweł Kosinski