Odważnego Nowego Roku

Nadzieja to wiara w dobre rozwiązanie – odwaga to siła, dzięki której kreujemy rzeczywistość. Właśnie tego życzę Nam w tym rozpoczynającym się Nowym Roku !


Potrzeba nam odwagi do wykorzystania wszystkiego co jest tylko możliwe aby tworzyć warunki, w których nasze życie codzienne będzie takie jakim chcemy aby było.


Potrzeba nam odwagi aby przeciwstawić się miernocie, bylejakości i obibokom, którzy nie robiąc nic konstruktywnego żądają rozwiązań, krytykując i narzekając.


Potrzeba nam odwagi aby zaakceptować nasze własne błędy i porażki, wyciągać z nich lekcje, które pozwolą na bycie jeszcze bardziej skutecznym i efektywnym w śmiałym dążeniu do realizacji celów.


Potrzeba nam odwagi aby cierpliwie „robić swoje” opierając się na uczciwości wobec innych i nas samych.


Potrzeba nam odwagi aby świadomie kreować postęp zarówno nasz osobisty jak i społeczny aby nie być ofiarą okoliczności, ślepego trafu czy przypadku.


Potrzeba nam odwagi aby rozliczyć się przed samym sobą, z własnych zachowań i poglądów ukształtowanych przez przeszłość i kulturowe zabobony.


Potrzeba nam odwagi aby znaleźć w sobie niepowtarzalność i wyjątkowość nie poprzez ukształtowany w nas przez środowisko egoizm, ale poprzez zrozumienie, że nie jesteśmy tylko „wygranym kuponem w loterii życia”.


Potrzeba nam odwagi aby stać się kreatorami samych siebie w tym zakresie, który jest nam to dane.


To dzięki odwadze stajemy się rozwiązaniem a nie problemem !


Odważnego Nowego Roku 2021

Paweł Kosinski