USG 1. Uwolnij Swoją Głupotę – Lęk przed oceną ze strony innych ludzi

Strach USG 1 „Lęk przed oceną ze strony innych” jest olbrzymim tematem, mimo to wybrałem go na temat pierwszego podcastu.
Właśnie ten lęk wstrzymywał mnie w wielu  sferach życia codziennego  przed podejmowaniem wyzwan, które chciałbym podjąć. Gdzieś musi być początek tej drogi i bezwzględu jak mały, naiwny czy też zwariowany jest pierwszy krok – warto go zrobić. Jest to forma „samouzdrawiania” prawdopodobnie tego potrzebuję.
Intro:
Uwolnić swoją głupotę – czyli jak odkrywać siebie prawdziwszego.
Nazywam się Paweł Kosiński
 Chcę odkrywać siebie
. Brzmi to jak eksperyment duchowy…. Jak bym tego nie nazywał jest to dla mnie wyzwanie. 
Aby być
w  tym procesie odkrywania siebie
muszę tego siebie zobaczyć, zauważyć, przyjrzeć się tej postaci, którą nazywam sobą. Zapraszam.
To jest moja pierwsza przygoda z nagrywaniem podcastu w moim ojczystym języku. Bardzo się z tego powodu cieszę.
Uwolnij Swoją Głupotę w skrócie USG. W ciągu tych kilku minut postaram się opowiedzieć w jaki sposób to robię.
Lęk przed oceną ze strony innych ludzi – nazwany przez  specjalistów fobią społeczną ale nie mam zamiaru wkaraczać w obszary naukowych rozważan, choć staram się śledzić wyniki badań naukowych.
Chcę tutaj mówić o własnym lęku przed oceną ze strony innych ludzi, chcę mówić o własnej głupocie, o tym jak wyłazi ona ze mnie czyli o całkiem praktycznym, w mojej opinii, podejściu do tego co postrzegam i jak na to reaguję.
Teraz przeniesiemy się do kawiarni.
Ten pomysł usłyszałem w podcaście Pata Flynna. To tworzy ciekawy nastrój.
Przez własną głupotę, ignorancję  krzywdziłem innych ale  i przede wszystkim siebie. Otóż starając się ukryć ewentualne popełnianie błędów przed innymi
wielokrotnie nie podejmowałem działania, które czułem, że powinienem podjąć. ze strachu,że mi nie wyjdzie, że to będzie kolejny błąd w oczach innych. To powodowało, że żyłem pod dyktando innych w wielu sferach mego życia –  a to jest głupota !
Wolałem pozostać przy tym co miałem i co stanowiło moją strefę komfortu, bo przecież aby nie narazić się na ocenę ze strony innych najlepiej nic nie robić a jeśli już to tak aby wszystkim się podobało.  uuuu
 Zaraz się rozpłaczę – robienie z siebie ofiary TO jest doiero głupota ale to inny temat.
Dobra, jak się zabrałem do oswajania z lękiem przed oceną innych. Krótko i na temat.
W jednym zdaniu :
wystawiłem się na ocenę innych – gdzie ?
Właśnie tutaj, w tej przestrzeni wykorzystując profile na portalach społecznościowych.
To są wystarczające  narzędzia do publikowania siebie i w ten sposób wystawiania się na ocenę innych. To jest miejsce konfrontacji z własnym lękiem.
 Publikowanie postów, cytatów, pokazywanie własnego wizerunku, nagrywanie audio, to jest dla mnie poligon doświadczalny.
W tej przygodzie moim celem było Oswojenie się z tym dziwnym uczuciem w klatce piersiowej, rodzajem ucisku – tą żywa namacalną emocją w ciele w trakcie naciskania przycisku „PUBLIKUJ” ten proces nazywam: uwolnienie mojej głupoty.
 Głupotą było unikanie tego co nazywałem lękiem, lękiem związanym z oceną moich poczynań przez innych.
Gdy tylko na to odczucie sobie pozwoliłem. Gdy tylko coś opublikowałem ten lęk przeradzał się w rodzaj jakiegoś niewytłumaczalnego zaangażowania. To tak, jakbyś bał się wejść do wody ale gdy już się odważyłeś, wszedłeś to nie chcesz z niej wyjść.
Gdy głupota zniknie pozostanie Radość
Moje nastawienie umysłu zmieniło się – potwierdziły się wskazówki wielu znanych postaci, których przekazem się inspiruję i wsperam – pełną ich listę znajdziesz na moim kanale YouTub’a. Jestem im za to bardzo wdzięczny.
Nastawienie umysłu jest podstawą działania, działania dzięki któremu
Lęk zamienił się w zaangażowanie, przeobraził się w pasję działania.
Następnie
Pozwolenie sobie na popełnianie błędów
To zaangażowanie w działaniu było tak silne, że
 na tym wstępnym etapie nawet treścią publikacji się nie przejmowałem i wcale nie miałem zamiaru lekceważyc czasu i uwagi ewentualnego odbiorcy, po prostu znalazłem kamizelkę kuloodporną dla siebie i znak ostrzegawczy dla odbiorcy
– wystapiłem w roli ucznia. W ten sposób pozwoliłem sobie na popełnianie błędów.
To prawda. Utworzyłem na FB stronę How To Improve The English Language, zaznaczyłem, że chcę poprawić mój angielski, ćwicząc pisanie. Moje pierwsze publikacje były w języku angielskim a  wciąż kwalifikuję swoją znajomość angielskiego na poziomie podstawowym coraz lepszym Pisze posty na tematy różne – krótkie notki i zawsze o czymś czym jestem szczerze zainteresowany.
W podobny sposób – na ucznia- zacząłem mówić po angielsku publicznie w utworzonym kilka dni później podcaście How To Improve My English w skrócie HTIME.
Z tej samej strategii korzystam publikując po polsku. Jestem praktykantem, popełniam błędy, uczę się pisać i mówić w sposób prosty i zrozumiały.
Podsumowując:
Aby uwolnić się od odczuwania lęku przed oceną ze strony innych – ćwiczę publikowanie czyli wystawianie się na widok publiczny.
Robię to ponieważ mam dobre nastawienie umysłu na takie działanie – uczę się od innych.
Pozwalam sobie na popełnianie błędów strategią na ucznia, przecież wszyscy się czegoś uczymy każdego dnia. Ajeśli czekasz na to, aż staniesz się specjalistą i znawcą – zyczę powodzenia !
Odpowiednie nastawienie umysłu zmieni problem w wyzwanie
Dlatego też
Uwolnij swoją głupotę.
Może Tak Jak ja?
 Dokumentuję oswajanie się z własnymi lękami praktykując w mediach społecznościowych.
 Nie ważne ile masz lat, jakie masz wykształcenie, nie ważne inne wymówki, każdy ma swoją historię, którą może pokazać światu.
 To krótkie audo nagranie jest wstępem do czegoś co mnie pociąga, do tego co chcę robić. W tej podróży życzę sobie spotkać mądrość ludzi i ich głupotę, to wszystko jest pomocne w odkrywaniu siebie, siebie prawdziwszego.
Dzięki za twoją uwagę, proszę daj znać co o tym myślisz.
Do następnego razu.
Cześć.
Każdego dnia jest początek drogi.
Bezwzględu na to jak mały, naiwny
czy też zwariowany jest pierwszy krok
– warto to zrobić