Postawa „OK, all right, overtime”

Postawa większości z nas przybywających do „obcego” kraju jest niezwykła i godna naśladowania w kontekście zarabiania i oszczędzania.

Postawę tę nazwałem „OK, all right, overtime” i zaraz wyjaśnię co mam na myśli. 


Zarabianie i oszczędzanie jest podstawową zasadą, którą kierują się ludzie przybywający do „obcego” kraju na pobyt stały.


Powody emigracji mogą być różne ale dla tych, którzy chcą „polepszyć” swoje życie, zarabianie i oszczędzanie jest naturalne.


Dla zdecydowanych i zdeterminowanych nie ma przeszkód, których nie byliby gotowi pokonać.


W Zjednoczonym Królestwie znane jest powiedzenie, dotyczące znajomości języka angielskiego świeżo przybyłych tu Polaków. „Polak doskonale posługuje się trzema słowami: „OK”, „All right” and Overtime”. 


Właśnie te trzy słowa oddają Naszą niezwykłą postawę, którą ujmę tak:

„Jest w porządku”, „Zgadzam się na wszystko”, „Potrzebuję nadgodzin”.


Takiego nastawienia do pracy (do zarabiania na życie) nie zrozumie żaden malkontent, narzekający na wszystko wliczając w to pogodę. 


Właśnie takie „zdeterminowane” początki na tak zwanej obczyźnie są uzasadnione i każdy kto zaczynał z przysłowiowym „OK, all right, overtime” wie, że WARTO. 


Po wielu latach życia w nowym środowisku wielu z nas pozostaje na tym samym poziomie zarobków i oszczędności ponieważ zupełnie to im wystarcza. Są również tacy wśród nas, którzy w jednej i tej samej firmie, od stanowiska „utrzymujący porządek” doszli do stanowiska kierowniczego z pięciokrotnie wyższym wynagrodzeniem. (Znam takie osoby osobiście i nie muszę powoływać się na inne źródła).


Przykład takiej kariery zawodowej stanowi dowód, na to że można wybrać kierunek swojej drogi i konsekwentnie nią podążać. 


Podsumowując. Nastawienie na: 

  1. „Zarabianie” – to gotowość na wysiłek, bezwzględna gotowość.
  2. „Oszczędzanie” – to nie uleganie bzdurom, które są zbędne w budowaniu coraz wyższej samooceny, wiary we własny potencjał. 

„OK, all right, overtime” to wyjątkowa i niezwykła postawa związana ze zdecydowanym działaniem bez oglądania się za siebie i na boki. To skupienie na osiąganiu zamierzonych rezultatów. 


Teraz pozostaje tylko przenieść tę postawę na wszystko co „nowe” w naszym życiu. Na wszystko co teraz chcemy osiągnąć bez względu na okoliczności albo ze względu na okoliczności.


Pozdrawiam

Paweł Kosinski