W zdrowym ciele zdrowy mózg


Co mam robić aby wspomagać pracę mózgu,aby umysł pozostawał bystry i świeży ?

Zadbaj o jego dom !
Ciało jest domem naszego mózgu i zapewnieniemu tego wyjątkowego środowiska, tego uczucia, które dobrze oddaje powiedzenie: „wszędzie dobrzeale najlepiej w domu”, jest tematem dzisiejszego wpisu. 


Czy nasz dom – nasze ciało – spełnia podstawowe warunki bezpieczenstwa, komfortu czy jest w nim co jeść i co pić ?


Oto 9 wskazan jak zadbać o ciało aby dobrzefunkcjonował nasz umysł !


Weź proszę pod uwagę, że tych wskazan jest wiele,wybrałem dla nas, to znaczy: dla Ciebie i dla siebieakurat 9, które opublikował magazyn Success – link znajdziesz na koncu tego wpisu.


1 wskazanie: unikaj cukru
Wiemy to z doświadczenia, krótkotrwała dawka cukrudaje nam przysłowiowego kopa, pobudza ale ciągłypodwyższony poziom cukru źle wpływa na naszą pamięć -powołuje się na badania autor artykułu.


2 wskazanie: Zasmakuj w jedzeniu ryby
O tym pewnie już też słyszałeś: zjadaj ponad 0,5 kg łososia albo innej tłustej ryby na tydzen lub przyjmuj suplementy DHA omega 3 każdego dnia”.
To jest właśnie sposób na odmłodzenie naszych mózgów.Spotkałem się z tym wskazaniem na poniedziałkowym webinarze z profesorem Arturem Gołasiem.


3 wskazanie: Radź sobie ze stresem
I tutaj następny cytat: „Stres jest jednym z największychprzyczyn utraty pamięci”. Warto wziąć pod uwagę, że to stres osłabia nasze wspomnienia i utrudnia nawiązywanie nowych kontaktów.


4 wskazanie: Miej „dobrych” znajomych
To przecież nasze najbliższe środowisko może nas motywować do aktywnego życia, wycieczki, ćwiczenia, bieganie…To znajomi mogą wpłynąć na to, że nauczysz się czegoś nowego, zaczniesz zdobywać nowe umiejętności.


5 wskazanie: Aktywność fizyczna
Intensywna aktywność fizyczna 3 razy w tygodniu po 45 minut.I jeszcze jedna uwaga: znajdziesz wiele aplikacji wspomagające krótkie intensywne ćwiczenia 20-sto sekundowe, 3 razy w ciągu10 minut – to daje dobre rezultaty, jednak sam tego nie stosowałem dość długo a wiadomym jest, że mówimy o systematycznej aktywności.


6 wskazanie: Dobry sen
Wysypiaj się, to zapewnia mózgowi optymalne uczenie się, rozwiązywanie trudnych sytuacji oraz zapamiętywanie.


7 wskazanie: Naucz się czegoś NOWEGO
Właśnie ucząc się czegoś nowego rozkręcamy nasz umysł. Nawet znalezienie adresu bez GPS tylko z mapą już jestdobrym ćwiczeniem, czy zapamiętanie numeru telefonu partnera, domowników…Natomiast nowe umiejętności to jest to co pociąga umysł do pracy efektywnej. 


8 wskazanie: Witaminy
Wiem, że najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny, jednak dobrzejest pamiętać o magnezie, witaminach B-12, B-6, D-3.Czyli uzupełnianie diety – innymi słowy suplementacja. 

9 wskazanie: Unikaj toksyn
No cóż tyton, rtęć, nadmiar alkoholu – to wszystko zaburzanastrój, pamięć. 


Wiem, że niektóre pojęcia, których tu użyłem wymagają bardziej szczegółowego omówienia – oczywiście nie chcę bawić się w specjalistę w tych dziedzinach – napisz proszę w komentarzu, który temat bardziej zgłębić znajdziemy źródła i wspólnie uzupełnimy wiedzę. Ponieważ to nie jest wiedza tajemna dla wybranych ale dla nas, zwykłych ludzi.


Na koniec mam dla Ciebie jeszcze lepszą wiadomość dotyczącą naszego „domu”, w którym zamieszkuje nasz mózg:
Całe zestawy naturalnych dodatków diety, z których sam korzystam.

Profesjonalne programy oczyszczania organizmu czy odchudzania.

Dostęp do wiedzy medycznej, fito-terapeutycznej, dietetycznej orazwiedzy trenerów fitness. 

Do tego mamy dostęp w Propasji i tym chcemy się z Toba dzielić. Napisz do nas : messenger


Trzymaj się zdrowoPawel Kosinski 
Image by Alexas_Fotos from Pixabay link do artykułu
https://www.success.com/9-easy-ways-to-stay-mentally-sharp/