Czytanie, sposób na zmęczenie

W tym wpisie polecam książkę !

Zadbanie o własne samopoczucie, o jakość tego jak się czujemy leży w naszych rękach. 
Kiepska pogoda, zły humor żony czy męża, hałaśliwe dzieci, niepowodzenia w sprawach zawodowych… Zanik umiejętności regeneracji siły i energii koniecznej do spełnionego życia…


Mógłbym tak jeszcze długo wymieniać, a Ty dodałbyś czy dodałabyś do tego wszystkiego drugie tyle rzekomych przyczyn, ogólnie pojmowanego złego samopoczucia. 


Taki stan nie może trwać długo. Nie możemy na to pozwalać… Trzeba się zatrzymać !
Zatrzymać się zanim nasze ciało i umysł zrobi to za nas, poza naszą świadomością, wpędzając nas w chorobę.

 
Ten wstęp wydaje się dość ponury więc przejdę od razu do bardzo prostego rozwiązania… choć nie łatwego. Rozwiązania, które pozwoli Ci się zatrzymać.


Usiądź w spokojnym miejscu. Nie ważne czy o 6-ej rano czy o 23-ej w nocy. Usiądź w ciszy, weź do ręki książkę i zacznij czytać. Zaraz zasugeruję dobry tytuł.


Czytanie książek, pisanie pamiętników nie służy nam tym razem jako wehikuł czasu, do ucieczki od męczącej,szarej rzeczywistości.
Czytanie książki, tym razem, ma nas wyrwać ze złego samopoczucia i wprowadzić w proces przemiany. Aktywnej przemiany, wręcz rewolucyjnej przemiany osobistej. 


Zapytasz czy istnieją takie książki ? Istnieją.
Zanim zdradzę Ci jej tytuł, cytat:
„Całe życie ktoś decydował o moim losie, finansach czy posunięciach osobistych, bo tak wydawało mi się łatwiej. Nie wiedziałem jeszcze, że chodziło o odpowiedzialność poczucie oddania swojego losu w inne ręce. Nie wiedziałem, że ja też mogę tworzyć swoją przyszłość zupełnie sam, świadomie i dojrzale podejmować decyzje, które będą kreować ścieżkę mojego życia… „.


Oto ta książka: „Tożsamość Lidera” Sławomira Lutra.Tę książkę polecam. 

Nie jest to zwykła książka to mentalny trening. To forma auto-coachingu. 
Jeżeli do tej pory nie korzystałeś z tego typu pozycji to będziesz zaskoczony jej skutecznością, a jeżeli interesujesz się rozwojem osobisty to wzbogacisz swoją wiedzę i umiejętności.


Życzę niezwykłej przygody.

Pozdrawiam

Paweł Kosinski
Image by Jose Antonio Alba from Pixabay

Jedna odpowiedź na “Czytanie, sposób na zmęczenie

Możliwość komentowania jest wyłączona.