Jak wybrać „uzupełnienie diety”?

Jeżeli mówi się, że ciało jest jednym placem budowy to świadomie lub mniej świadomie dostarczamy mu odpowiedniego budulca. 


Jakość tego co jemy, pijemy, czym oddychamy….ma wpływ na nasze zdrowie czy się z tym zgadzamy czy też nie.


 Supplementum – to łacinskie słowo oznaczadodatek, uzupełnienie.


Uzupełnienie diety jest profilaktyką zdrowia, podobnie jak aktywność fizyczna. 
I tak jak aktywność fizyczna przy profesjonalnym prowadzeniu pomaga Ci zrzucić niepotrzebne kilogramy, czy zbudować sylwetkę, tak profesjonalnie skomponowane suplementy mogą Cię w tym wspierać, uzupełniając braki. Ponieważ do prawidłowego funkcjonowania komórek nasz organizm potrzebuje wiele mikroskładników,których nie zawsze dostarczamy w pożywieniu. 


Moją historię z naturalnymi suplementami, opowiadałem już wiele razy i nie będę teraz jej powtarzał. Natomiast wspominam o tym, ponieważ to czym się z Tobą dzielę jest moim doświadczeniem, a nie teoretycznym wywodem. 


Od czego zacząłem i czym się kierowałem włączając w moje codzienne życie suplementy ?


Przede wszystkim przekonania. Suplementy w formie kapsułek, tabletek czy syropu, przypominają leki, piguły….


Przekonanie, że mam coś łykać jak lekoman, nie było zachęcające.
Przekonanie to zacząłem zmieniać, gdy wyobraziłem sobie kilka główek czosnku w jednej małej kapsułce.Wiem, że to brzmi śmiesznie. Jednak moja znajomość ziołolecznictwa ograniczała się do herbatek ziołowych.


Jeszcze zabawniejsze myśli przychodziły mi do głowy, jeżeli chodzi o wspomniane kapsułki i syropy.  Przecież kosmonauci przebywając w przestrzeni kosmicznej żywili się pożywieniem w innej formie niż pieczony kurczak z przypieczoną skórką, ogórkiem, pomidorem i sałatą. Czyli można? Można.


Ale już trochę poważniej.
Suplementacja jest przede wszystkim dla ludzi zdrowych, to przekonanie i przekonania dotyczące profilaktyki zdrowia, zmieniły moje podejście do suplementacji. 

 
Czym się kierowałem jeżeli chodzi o zakup suplementów ? Przecież jest ich mnóstwo, są popularne chociaż ostatnio papier toaletowy przebija wszystko.


Po pierwsze: Polski producent i dystrybutor. Możliwość nawiązania kontaktu, nawet telefonicznego,z którego już korzystałem, w moim ojczystym języku jest dla mnie ważne. 


Po drugie: Znane miejsce, siedziba firmy. Ponieważ mieszkam,poza granicami Kraju, znam osobiście osoby, które są częstymi bywalcami firmy. Jest to ważne, gdy wiesz, gdzie mieści się firma, produkcja o klasie farmaceutycznej i kto ją tworzy.


Po trzecie: Osoby związane z firmą. Rada naukowa firmy składająca się z lekarzy, farmaceutów, fitoterapeutów, dietetyków – świadczy to o profesjonalnym podejściu do swej działalności.
Tutaj dodam, że było dla mnie miłym zaskoczeniem, gdy uzyskałem dostęp, jako klient, do wykładów, webinarów prowadzonych między innymi przez członków tej Rady i równocześnie twórców składów naturalnych suplementów.


Po czwarte: Standardy produkcji potwierdzone certyfikatami GMPi HACCP oraz badaniami pod względem mikrobiologii oraz zawartości metali ciężkich. 
Dobrze jest wiedzieć, że produkty spełniają wymogi zdrowotne, a produkcja spełnia wymogi jakości wymagane  zwłaszcza w branży farmaceutycznej. 
Jest to „etyczne” względem nas, klientów.

 
Po piąte: W 100 % naturalne ekstrakty. Silne stężenia,bez żadnych wypełniaczy. Dobrze jest znać skład, ponieważ często można spotkać kapsułki wypełnione w 30 – 40 % substancją aktywną, a reszta to wypełniacz – np. mączka kukurydziana. 
Po prostu gdy mam płacić to za 100%, a nie za 40%.+ wypełnienie.

  
Po szóste: Dostępność porad i konsultacji, które firma umożliwia oraz promocja zdrowego stylu życia i medycyny naturalnej poprzez organizowane event’y. 
Uznałem, że bycie klientem takiej firmy to trochę więcej niż bycie klientem anonimowego dealera w internecie czy najbliższej apteki.


Zresztą te instytucje z reguły nie oferują dodatkowo, przyjaznego, klarownego programu partnerskiego, do którego mogę dołączyć na zasadzie pełnej dobrowolności jeżeli zechce mi się te naturalne produkty polecać. 


Oto argumenty, które mnie przekonały i utrzymują w przekonaniu, że warto wraz z taką firmą się rozwijać.

 
Mam nadzieję, że choć odrobinę Ci pomogłem. W razie pytan – proszę pisz przez messenger.
To tyle w ten dzisiejszy zdrowy poniedziałek.

Trzymaj się zdrowo !

Pozdrawiam

Paweł Kosinski