Selekcja 9 etapów

Masz tu kilka etapów tekstu do zaliczenia zanim sam siebie wyeliminujesz. Sam dokonasz selekcji.Jeżeli masz problem z czytaniem tekstów dłuższych niż mądre cytaty, możesz tego posłuchać.

I jest jeszcze jedna rzecz, którą możesz. W komentarzu możesz przyznać się, do którego etapu tego wpisu wytrzymałeś.Oczywiście jeżeli pokonasz strach przed komentowaniem (bo co inni o Tobie pomyślą).

ETAP I

To zabawne, że narzekasz na sytuację, w której się znajdujesz ale nie chce ci się ruszyć tyłka aby tę sytuację zmienić.Pisząc te słowa powinienem uważać abyś czasem źle o mnie nie pomyślał, bo mnie jeszcze z hejtujesz albo przestaniesz lubić.ALE pomyśl przez chwilę zamiast odtwarzać w kółko tę samą zdartą płytę: ” nie wiem jak”, „nie dam rady”, „nie nadaję się”.

ETAP II

Pomyśl i odpowiedz sobie na pytanie. Gdy znajdujesz się od dłuższego czasu w sytuacji, która ci nie pasuje. Czy to w relacji z drugim człowiekiem,czy to w związku z wykonywanym zawodem lub ilością pieniędzy, którą jesteś w stanie zarobić. Zadaj sobie pytanie i odpowiedz. Czy zadałem sobie trud poszukiwania rozwiązania ? Czy zadałeś sobie trud przeglądania nieskonczonej ilości ofert, pomysłów, propozycji, od których roi się w internecie?

ETAP III

Jeżeli nadal nic nie robisz, albo udajesz lub się wstydzisz, i wstajesz rano pokrzywiony, płacząc mówisz: „nie chcę robić tego co robię”…To prawdę mówiąc, robisz pod siebie i stoisz po kolana w „myślowo-emocjonalnym gównie”.A może myślisz, że potrzebujesz motywacji, a może mentora czy coach’a?Ale po jaką cholerę ci motywacja gdy nie wiesz co robić? Do jakiego działania chcesz się motywować?

ETAP IV

Usiądź na tyłku i w bólach bezradności zacznij, chociaż raz dziennie, przeglądać internet w celu sprawdzenia… TYLKO SPRAWDZENIA,wiem, że to dla Ciebie nadludzki wysiłek, a od wysiłku potrafisz uciekać bardzo skutecznie (bo myślisz, że to droga do szczęścia). Sprawdź czymludzie zajmują się na co dzien.I odpuść sobie gwiazdy i celebrytów (nie ten target). Odpuść sobie nawet milionerów – od nich możesz dowiedzieć się JAK postępować gdy będziesz wiedział CO ROBIĆ.

ETAP V

Zatrzymaj się i określ, mimo wyuczonego lenistwa, które jest efektem zabijania Twojej ambicji przez najbliższe otoczenie, określ co cię wkurza i co w związku z tym chcesz zmienić. Nie zastanawiaj się JAK to zmienić, na to przyjdzie czas. Chodzi oto abyś w miarę możliwości dokładnie określił co chcesz zmienić. I żeby była jasność, ta zmiana ma dotyczyć CIEBIE, a nie innych. 

ETAP VI

Gdy już będziesz wiedział w jakim obszarze swego życia chcesz posprzątać bałagan, którego narobiłeś, określ i zanotuj podstawowe hasztagi – słowa klucze. Tych słów będziesz używał w wyszukiwarce. Aby ci ułatwić określenie podstawowych obszarów życia, bo zapewne nie czytałeś książki „Trening NLP”, to z tej książki podam ci przykładowe nazwy obszarów życia, abyś łatwo wybrał, w których łaskawie chcesz dokonać zmiany.Oto one: kariera zawodowa, finanse, zdrowie, rodzina i przyjaciele, miłość, rozwój osobisty, zabawa i wypoczynek, otoczenie fizyczne.Nie sądzę abyś skorzystał ze swoich własnych określen tych obszarów, jeżeli do tej pory tego nie robiłeś. Nie wstydź się, weź te gotowe…

ETAP VII

Gdy wybrałeś np. zdrowie, finanse czy kariera zawodowa. Usiądź na tyłku i zacznij szukać: np. „zdrowy styl życia”, „dodatkowe pieniądze”,”nowy zawód” itp. rób tak przez 30 dni. Zacznij wgryzać się w tematy. Chociaż raz dziennie, po kilka minut. Jeżeli ktoś będzie chciał od ciebie adresu email w zamian za informację – załóż nowe darmowe konto pocztowe specjalnie na tę okazję poszukiwan, będziesz je później mógł z łatwością zlikwidować. Jeżeli znajdziesz coś godne Twojej uwagi, wejdź głębiej w temat, może daj sobie 10, 30 lub 90 dni w jakimś projekcie bez ryzyka i wększych kosztów lub żadnych kosztów.

ETAP VIII

Na koniec. Nie, nie jestem żadnym guru, ani trenerem ani tym bardziej Twoim wybawcą (jeszcze nie).

Zmagam się z lenistwem i bezradnością i innymi wymyślonymi, śmiesznymi, określeniami, które mają usprawiedliwić syndrom zmęczenia (jeszcze się zmagam)

Nie, nie mam worka pieniędzy i jeszcze pracuję na „zmywaku” poniżej swoich umiejętności i ambicji. Przecież jestem emigrantem i nie posługuję się językiem angielskim jak Winston Churchill.

Nie, nie jestem przystojny jak George Clooney, chociaż urodziłem się też w maju i jestem od niego młodszy o 6 lat. 

ALE

Szukam i znajduję, sprawdzam i testuję i jedno wiem, czego TY jeszcze nie wiesz. JUŻ WIEM CZEGO CHCĘ TERAZ.

ETAP IX

A jeżeli dotarłeś do tego miejsca, to przeszedłeś selekcję i jesteś gotowy i przede wszystkim otwarty na nowe możliwości. Jeżeli chcesz sprawdzić, (a chcesz prawda?) przez jaką JA selekcję przeszedłem i czym się zajmuję po godzinach (jeszcze po godzinach) wejdź tutaj https://dourl.pl/QWVpm (wylądujesz tam gdzie dowiesz się więcej) i ocen czy to jest godne Twojej uwagi.

Albo skontaktuj się ze mną poprzez messenger’a – odpowiadam nawet po kilku dniach !

Pozdrawiam Twój ulubiony tylko od teraz

Pawel Kosinski

3 myśli na temat “Selekcja 9 etapów

Możliwość komentowania jest wyłączona.