Tematy opisane po angielsku

Treść i forma postów, jakie zamieściłem na stronie FB How To Improve The English Language są ubogie w treść i podane w bardzo prostej formie. Ale to jest do przełknięcia, gdyż wciąż uczę się nowych słów i zwrotów (szersze wyjaśnienie tej sytuacji umieściłem w poście Jak zacząłem publicznie mówić po angielsku.

Language JiJ 1

Publiczny poligon doświadczalny, gdzie trenuję język angielski, nie jest dla mnie miejscem pisania po angielsku na tematy, które potrafię opisać ale tematy, które mnie interesują. Co za tym idzie zgłębiam je dalej zadając pytania i wyszukując odpowiedzi również w języku angielskim.

Dam przykład. Interesuję się wspinaczką wysokogórską. Zaczynam od prostej formy: „Mount Everest is the mountain”. Robiąc mały krok do przodu uczę się następnego zwrotu np. „Mount Everest is the highest mountain in the world”.

Dobrym przykładem jest moja zabawa z włoskim językiem, króry zaczynam od 0. W odróżnieniu od języka angielskiego, każdy z nas słyszy angielskie zwroty niemalże na codzień, a z włoskim – oprócz kilku piosenek- jest już gorzej.

Inspiruję się czytając, słuchając i oglądając „wszystko co po angielsku”. Tak dla przykładu natrafiłem na Simon Sinek na YouTube  ,który zainteresował mnie bardzo ciekawą wizją przywódctwa.

Długo nie czakając naszkicowałem treść posta na tym blogu, po angielsku opublikowałem wpis na Facebook page HTITEL, następnie nagrałem po angielsku epizod z tym tematem, którego traskrypcje wraz z komentarzem umieściłem na blogu w języku angielskim England-Adventure.

W ten sposób jeden temat został przedstawiony w formie do czytania i słuchania po angielsku  Podcast FUN ENGLISH. Mam dużą pewność, że zarówno tematy formie wpisów, podcastu oraz nawet video będą przedstawione w „nie ograniczonej” formie. To ograniczenie związane jest z moją umiejętnością posługiwania się językiem angielskim.

Podsumowując. Tematów jest nieskończenie wiele, istotą jest uchwycić jeden z nich, zatrzymać się, opisać w formie jaka jest dostępna, nie bać się popełniać błędy, nie mam na myśli świadomego popełniania blędów. Rób to co robisz, najlepiej jak potrafisz. Każdy błąd to kolejna okazja do jego naprawienia. Dlaczego nie dążyć do doskonałości ?

Paweł Kosiński