Dobrze, że oferują

Każdy człowiek ma coś do zaoferowania drugiemu człowiekowi. Dzięki temu współistniejemy. Każdy posiada już jakąś wartość lub zdobywa nowe własnym wysiłkiem i ma naturalne prawo dysponowania tą wartością.


Nie jest trudno zauważyć, że wymieniamy się między sobą wartościami materialnymi i niematerialnymi na różne sposoby. Te, między ludzkie, „transakcje” są podstawą naszych relacji: zawodowych i prywatnych.


Praktycznie na tych, którzy mają coś do zaoferowania opiera się rozwój naszej cywilizacji. Na tych odważnych spada również większość krytyki (słusznej jeśli konstruktywnej) ale i bezmyślnej nienawiści, którą zioną lekko niedostosowane jednostki.


Siedząc przy biurku i pisząc ten tekst, otoczony jestem przedmiotami, urządzeniami, narzędziami oraz technologią. To wszystko stanowi dla mnie wartość. Otaczam się tym wszystkim, bo twórcy tych wartości, w bardziej lub mniej bezpośredni sposób, zaoferowali to mnie i w ten sposób doszło do dobrowolnej wymiany wartości. Zadowolony jestem z takiej transakcji i mam nadzieję, że oni również.


Zdałem sobie również sprawę, że bez oferty (reklamy i odpowiedniego marketingu) nie obejrzałbym „Ojca Chrzestnego” czy „Gwiezdnych Wojen”, o istnieniu których nie miałem pojęcia i nie odczuwałem potrzeby czerpania przyjemności z kreowania ról Deniro czy Harrisona Forda dopóki ich nie poznałem. Nie wspominając o  literaturze czy muzyce. Fakt, że informacje o Chopinie i jego twórczości nie wzbudziły mojego zainteresowania w szkole podstawowej. Jednak po czterdziestce odkryłem coś dla siebie w muzyce klasycznej. Dlatego nie lekceważę ofert – traktuję je jak źródło informacji.


Oczywiście dobrze jest jak temu wszystkiemu towarzyszy zasada „złotego środka” – nie za dużo, nie za mało, a w sam raz !!! Stąd powstały  systemy ochrony przed spamem. I bardzo dobrze.


Patrząc na to wszystko z szerszej perspektywy, mam nadzieję, że nigdy nie zabraknie oferujących tego czego potrzebuję do życia i tego czego, o istnieniu jeszcze nie wiem. I również mam nadzieje, że będę posiadał własne wartości, odpowiednie do obustronnej korzystnej wymiany.


Pozdrawiam

Paweł Kosinski


PS. Jako dodatek zamieszczam reklamę – jeżeli z niej skorzystasz ja skorzystam również. Jeżeli jesteś źle nastawiony na korzyść innych, oprócz korzyści własnej, to jej nie czytaj, bo pogorszysz swoje samopoczucie.
Wytestowałem i stosuję naturalny suplement – Witaminy z grupy B. Jeżeli zależy Ci m.in. na prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego; utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych; prawidłowego metabolizmu energetycznego; zachowaniu zdrowej skóry to zastosuj 30 dniową kurację tymi naturalnymi witaminami, które dodatkowo przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia; syntezy niektórych neuroprzekaźników; regulacji aktywności hormonalnej; utrzymania sprawności umysłowej; prawidłowego widzenia; prawidłowej pracy serca; prawidłowej produkcji krwi; prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.Sam bezpośrednio tego suplementu Ci nie sprzedam ale napisz do mnie to z przyjemnością wyślę link do sklepu polskiego producenta, z którym już od dwóch lat współpracuję. Rośnij w siłę i trzymaj się zdrowo !!!