Polityka Prywatności

Polityka prywatnościTwoja prywatność jest dla nas niezwykle ważna. W kosinskipawel.com mamy kilka podstawowych zasad:
Troszczymy się o dane osobowe, o które Cię prosimy, oraz o dane osobowe, które zbieramy o Tobie w ramach świadczenia naszych usług.Przechowujemy dane osobowe tylko tak długo, jak mamy powód, aby je zachować.Naszym celem jest maksymalne ułatwienie Ci kontrolowania, jakie informacje w Twojej witrynie są udostępniane publicznie (lub przechowywane jako prywatne), indeksowane przez wyszukiwarki i trwale usuwane.Pomagamy chronić Cię przed nadmiernymi żądaniami rządowymi dotyczącymi Twoich danych osobowych.Dążymy do pełnej przejrzystości w zakresie gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych osobowych.Poniżej znajduje się nasza Polityka prywatności, która zawiera i wyjaśnia te zasady jest udostepniona nam przez https://automattic.com/privacy/ , z którą się w pełni zgadzamy
Automattic

Privacy Policy

Kim jesteśmy i czego dotyczą te zasadyCześć! Jesteśmy twórcami różnorodnych produktów i usług zaprojektowanych tak, aby każdy – od blogerów, po fotografów, właścicieli małych firm i przedsiębiorstwa – mógł w pełni wykorzystać moc i obietnicę otwartej sieci. Naszą misją jest demokratyzacja wydawnictw i handlu, tak aby każdy, kto ma jakąś historię, mógł ją opowiedzieć i każdy mógł zamienić swój wspaniały pomysł w źródło utrzymania. Wierzymy w napędzanie otwartego internetu kodem o otwartym kodzie źródłowym i jesteśmy dumni, że zdecydowana większość naszych prac jest dostępna na licencji General Public License („GPL”). W przeciwieństwie do większości innych usług, ponieważ nasz kod GPL jest publiczny, możesz pobrać i przyjrzeć się temu kodowi, aby zobaczyć, jak działa.
Niniejsza Polityka prywatności dotyczy informacji, które zbieramy o Tobie, gdy używasz:
Nasze strony internetowe (w tym automattic.com, wordpress.com, vip.wordpress.com, jetpack.com, woocommerce.com, crowdsignal.com, gravatar.com, intensedebate.com, vaultpress.com, akismet.com, simplenote.com, simperium.com, leandomainsearch.com, cloudup.com, longreads.com, atavist.com, mailpoet.com, automatewoo.com, jetpackcrm.com i happy.tools);Nasze aplikacje mobilne (w tym aplikacja mobilna WordPress na Androida i iOS);Nasze inne produkty, usługi i funkcje Automattic, które są dostępne w naszych witrynach internetowych lub za ich pośrednictwem (na przykład plany WordPress.com, funkcja Płatności, blok Pay with PayPal, WordPress.com VIP, Jetpack, rozszerzenie WooCommerce Shipping & Tax, Gravatar, system zarządzania komentarzami IntenseDebate, plany Akismet, Simplenote, Simperium, Cloudup, Longreads, MailPoet, AutomateWoo, Jetpack CRM i Happy Tools); iWitryny innych użytkowników korzystające z naszych Usług, gdy jesteś zalogowany na swoje konto u nas.
Niniejsza Polityka prywatności dotyczy również informacji, które zbieramy, gdy ubiegasz się o pracę w Automattic lub w jednej z naszych spółek zależnych.
W niniejszej Polityce prywatności nasze witryny internetowe, aplikacje mobilne oraz inne produkty i usługi będziemy nazywać łącznie „Usługami”. A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, która firma Automattic jest administratorem informacji o Tobie, zapoznaj się z sekcją poniżej dotyczącą administratorów i odpowiedzialnych firm.
Należy pamiętać, że niniejsza Polityka prywatności nie ma zastosowania do żadnego z naszych produktów ani usług, takich jak Tumblr, które mają oddzielną politykę prywatności.
Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób zbieramy, wykorzystujemy i udostępniamy informacje o Tobie, wraz z wyborami, jakie masz w odniesieniu do tych informacji.
Licencja Creative Commons SharealikePostanowiliśmy udostępnić tę Politykę prywatności na licencji Creative Commons Sharealike. Możesz pobrać kopię niniejszej Polityki prywatności i innych dokumentów prawnych na GitHub. Zachęcamy do skopiowania, dostosowania i ponownego wykorzystania do własnego użytku. Po prostu upewnij się, że poprawiłeś język, aby Twoja polityka odzwierciedlała Twoje rzeczywiste praktyki. Jeśli go użyjesz, będziemy wdzięczni za kredyt i link do Automattic gdzieś w Twojej witrynie.
Informacje, które zbieramy
Gromadzimy informacje o Tobie tylko wtedy, gdy mamy ku temu powód – na przykład, aby świadczyć nasze Usługi, komunikować się z Tobą lub ulepszać nasze Usługi.
Gromadzimy te informacje z trzech źródeł: jeśli i kiedy przekazujesz nam informacje, automatycznie poprzez obsługę naszych Usług oraz ze źródeł zewnętrznych. Przejdźmy do informacji, które zbieramy.
Informacje, które nam przekazujeszNic dziwnego, że zbieramy informacje, które nam przekazujesz bezpośrednio. Oto kilka przykładów:
Podstawowe informacje o koncie: w celu skonfigurowania konta prosimy o podanie podstawowych informacji. Na przykład wymagamy od osób, które rejestrują się na koncie WordPress.com, podania adresu e-mail i hasła wraz z nazwą użytkownika lub nazwą – i to wszystko. Możesz podać nam więcej informacji – takich jak adres i inne informacje, które chcesz udostępnić – ale nie potrzebujemy tych informacji do utworzenia konta WordPress.com.Informacje z profilu publicznego: Jeśli masz u nas konto, zbieramy informacje, które podajesz w swoim profilu publicznym. Na przykład, jeśli masz konto WordPress.com, Twoja nazwa użytkownika jest częścią tego profilu publicznego, wraz z wszelkimi innymi informacjami, które umieszczasz w swoim profilu publicznym, takimi jak zdjęcie lub opis „O mnie”. Informacje z Twojego profilu publicznego są po prostu publiczne – więc pamiętaj o tym, decydując, jakie informacje chcesz dołączyć.
Informacje dotyczące płatności i dane kontaktowe: jeśli coś od nas kupujesz lub zarabiasz na swojej witrynie, zbierzemy informacje, aby przetworzyć te płatności i skontaktować się z Tobą. Jeśli kupisz coś od nas – subskrypcję planu WordPress.com, motyw premium, domenę niestandardową, niektóre gadżety Longreads – lub jeśli płacisz opłaty osobie lub firmie za pośrednictwem ich witryny WordPress.com (na przykład za pośrednictwem Płatności lub blokada Zapłać przez PayPal), podasz dodatkowe dane osobowe i informacje dotyczące płatności, takie jak imię i nazwisko, dane karty kredytowej i dane kontaktowe. Prowadzimy również rejestr dokonanych przez Ciebie zakupów. Jeśli korzystasz z naszych usług e-commerce (w tym Sklepu na WordPress.com, WooCommerce Shipping & Tax oraz WooCommerce Payments), będziesz musiał utworzyć konto WordPress.com lub połączyć istniejące konto i, w przypadku niektórych Usług, podać adres URL swojej witryny . Możesz również podać nam dane finansowe, aby skonfigurować integrację płatności, takie jak adres e-mail Twojego konta Stripe lub PayPal lub informacje o koncie bankowym. Jeśli korzystasz z możliwości dzielenia się przychodami w swojej witrynie, takiej jak reklamy WordAd, musisz podać dodatkowe informacje – na przykład identyfikator podatkowy lub inny identyfikator, abyśmy mogli przetwarzać płatności.
Profil biznesowy: Niektóre z naszych produktów zbierają od Ciebie dodatkowe informacje w ramach tworzenia profilu użytkownika / klienta. Na przykład, jeśli jesteś klientem Jetpack CRM, możemy dodać Cię do naszej bazy danych relacji z klientami (obsługiwanej przez Jetpack CRM!), Wykorzystując informacje, które nam podasz, w tym imię i nazwisko, pracodawcę, stanowisko lub stanowisko, dane kontaktowe i komunikacja z nami. Jeśli jesteś użytkownikiem Happy Tools, wykorzystujemy informacje, które nam podajesz, takie jak strefa czasowa i informacje o lokalizacji, informacje o firmie i zespole oraz informacje kontaktowe, aby skonfigurować Twoje konto i korzystać z funkcji Usługi.Informacje o treści: możesz przekazać nam informacje o sobie w wersji roboczej i opublikowanej treści (wpis na blogu lub komentarz, który zawiera informacje biograficzne o Tobie lub wszelkie przesłane przez Ciebie media lub pliki).Poświadczenia: w zależności od usług, z których korzystasz, możesz podać nam dane uwierzytelniające do własnej witryny internetowej (takie jak nazwa użytkownika i hasło SSH, FTP i SFTP). Użytkownicy Jetpack i VaultPress mogą przekazać nam te dane uwierzytelniające, aby skorzystać z funkcji przywracania jednym kliknięciem, jeśli wystąpi problem z ich witryną lub aby umożliwić nam szybsze rozwiązywanie problemów.
Komunikacja z nami (cześć!): Możesz także przekazać nam informacje, odpowiadając na ankiety, komunikując się z naszymi inżynierami ds. wysłać przez Longreads. Kiedy komunikujesz się z nami za pośrednictwem formularza, e-maila, telefonu, komentarza WordPress.com lub w inny sposób, przechowujemy kopię naszej komunikacji (w tym wszelkie nagrania rozmów zgodnie z obowiązującym prawem).Informacje dla kandydatów do pracy: Jeśli ubiegasz się o pracę u nas – super! Możesz podać nam takie informacje, jak imię i nazwisko, dane kontaktowe, życiorys lub CV oraz weryfikację uprawnień do pracy w ramach procesu aplikacyjnego.
Informacje, które zbieramy automatycznieNiektóre informacje zbieramy również automatycznie:
Informacje dziennika: Podobnie jak większość dostawców usług online, zbieramy informacje, które zazwyczaj udostępniają przeglądarki internetowe, urządzenia mobilne i serwery, w tym typ przeglądarki, adres IP, unikalne identyfikatory urządzenia, preferencje językowe, witrynę odsyłającą, datę i godzinę dostępu, system operacyjny i informacje o sieci komórkowej. Zbieramy informacje dziennika, gdy korzystasz z naszych Usług – na przykład, gdy tworzysz lub wprowadzasz zmiany w swojej witrynie na WordPress.com.
Informacje o użytkowaniu: Zbieramy informacje o korzystaniu z naszych Usług. Na przykład zbieramy informacje o działaniach, które administratorzy witryny i użytkownicy wykonują w witrynie za pomocą naszych usług WordPress.com lub Jetpack – innymi słowy, kto co zrobił i kiedy (np. [Nazwa użytkownika WordPress.com] usunął „[tytuł post] ”w [godzina / data]). Nasz WooCommerce Usage Tracker śledzi również informacje, takie jak adres e-mail, ustawienia WooCommerce i ustawienia PHP, a także informacje o Twoim sklepie internetowym, takie jak łączna liczba zamówień i klientów. Gromadzimy również informacje o tym, co dzieje się, gdy korzystasz z naszych Usług (np. Wyświetlenia stron, wyszukiwanie dokumentów pomocy technicznej na en.support.wordpress.com, funkcje włączone w Twojej witrynie, interakcje z naszym paskiem administracyjnym i innymi częściami naszych Usług) wraz z informacje o urządzeniu (np. rozmiar ekranu, nazwa sieci komórkowej i producent urządzenia mobilnego). Używamy tych informacji, na przykład, aby świadczyć Ci nasze Usługi, uzyskać wgląd w to, w jaki sposób ludzie korzystają z naszych Usług, abyśmy mogli ulepszyć nasze Usługi oraz zrozumieć i prognozować utrzymanie użytkowników.
Informacje o lokalizacji: możemy określić przybliżoną lokalizację Twojego urządzenia na podstawie Twojego adresu IP. Gromadzimy i wykorzystujemy te informacje, na przykład do obliczenia, ile osób odwiedza nasze Usługi z określonych regionów geograficznych. Możemy również gromadzić informacje o Twojej dokładnej lokalizacji za pośrednictwem naszych aplikacji mobilnych (np. Gdy publikujesz zdjęcie z informacjami o lokalizacji), jeśli pozwolisz nam na to poprzez uprawnienia systemu operacyjnego urządzenia mobilnego.Przechowywane informacje: Możemy uzyskać dostęp do informacji przechowywanych na Twoim urządzeniu mobilnym za pośrednictwem naszych aplikacji mobilnych. Uzyskujemy dostęp do tych przechowywanych informacji za pośrednictwem uprawnień systemu operacyjnego urządzenia. Na przykład, jeśli udzielisz nam pozwolenia na dostęp do zdjęć z rolki aparatu Twojego urządzenia mobilnego, nasze Usługi mogą uzyskać dostęp do zdjęć zapisanych na Twoim urządzeniu, gdy prześlesz naprawdę niesamowite zdjęcie wschodu słońca do swojej witryny internetowej.
Interakcje z witrynami innych użytkowników: Zbieramy pewne informacje o twoich interakcjach z witrynami innych użytkowników, gdy jesteś zalogowany na swoje konto u nas, takie jak Twoje „polubienia” i fakt, że skomentowałeś określony post, abyśmy może na przykład polecać posty, które naszym zdaniem mogą Cię zainteresować. Jako kolejny przykład zbieramy informacje o komentarzach użytkowników IntenseDebate, gdy są zalogowani, i wykorzystujemy te informacje, na przykład, do zbierania statystyk dotyczących twoich komentarzy (sprawdź je na swoim pulpicie!) I wyświetlaj informacje o twoich komentarzach w IntenseDebate. profil.Informacje z plików cookie i innych technologii: plik cookie to ciąg informacji, które witryna internetowa przechowuje na komputerze odwiedzającego i które przeglądarka odwiedzającego przekazuje do witryny za każdym razem, gdy odwiedzający wraca. Znaczniki pikselowe (zwane także sygnalizatorami sieciowymi) to małe bloki kodu umieszczane w witrynach internetowych i wiadomościach e-mail. Automattic wykorzystuje pliki cookie i inne technologie, takie jak znaczniki pikselowe, aby pomóc nam identyfikować i śledzić odwiedzających, użytkowanie i preferencje dostępu do naszych Usług, a także śledzić i rozumieć skuteczność kampanii e-mailowych oraz dostarczać ukierunkowane reklamy. Aby uzyskać więcej informacji na temat korzystania przez nas z plików cookie i innych technologii śledzenia, w tym o tym, jak możesz kontrolować korzystanie z plików cookie, zapoznaj się z naszą Polityką dotyczącą plików cookie.
Informacje, które zbieramy z innych źródełMożemy również uzyskać informacje o Tobie z innych źródeł. Na przykład, jeśli utworzysz lub zalogujesz się na swoje konto WordPress.com za pośrednictwem innej usługi (takiej jak Google) lub jeśli połączysz swoją witrynę lub konto z usługą mediów społecznościowych (np. Twitter) za pośrednictwem naszej funkcji Publikuj, będziemy otrzymywać informacje od tę usługę (np. nazwę użytkownika, podstawowe informacje o profilu, listę znajomych) za pośrednictwem procedur autoryzacyjnych dla tej usługi. Jako kolejny przykład, jeśli korzystasz z Płatności WooCommerce, otrzymamy informacje dotyczące Twojego konta Stripe, takie jak adres e-mail i numer telefonu. Informacje, które otrzymujemy, zależą od tego, z jakich usług korzystasz lub które autoryzujesz i jakie opcje są dostępne.
Usługi stron trzecich mogą również przekazywać nam informacje, takie jak adresy pocztowe osób, które nie są jeszcze naszymi użytkownikami (ale mamy nadzieję, że tak!). Używamy tych informacji do celów marketingowych, takich jak pocztówki i inne przesyłki reklamowe reklamujące nasze Usługi.
Jak i dlaczego wykorzystujemy informacjeCele wykorzystywania informacjiUżywamy informacji o Tobie do celów wymienionych poniżej:
Aby świadczyć nasze usługi. Na przykład, aby założyć i utrzymywać swoje konto, hostować witrynę, tworzyć kopie zapasowe i przywracać witrynę, świadczyć obsługę klienta, przetwarzać płatności i zamówienia oraz weryfikować informacje o użytkowniku.Aby zapewnić jakość, zachować bezpieczeństwo i ulepszyć nasze Usługi. Na przykład poprzez automatyczne aktualizacje i nowe wersje naszych Usług. Lub, na przykład, monitorując i analizując, w jaki sposób użytkownicy wchodzą w interakcję z naszymi Usługami, abyśmy mogli tworzyć nowe funkcje, które naszym zdaniem będą spodobać się naszym użytkownikom i które pomogą im wydajniej tworzyć witryny internetowe i zarządzać nimi lub ułatwiać korzystanie z naszych Usług.Umieszczanie reklam i zarządzanie nimi w naszym programie reklamowym. Na przykład, aby umieścić reklamy w witrynach naszych użytkowników i w niektórych naszych własnych witrynach w ramach naszego programu reklamowego oraz zrozumieć skuteczność reklam.Wprowadzać na rynek nasze Usługi oraz mierzyć, oceniać i ulepszać skuteczność naszych działań marketingowych. Na przykład, kierując nasze wiadomości marketingowe do grup naszych użytkowników (takich jak ci, którzy mają z nami określony plan lub byli użytkownikami przez określony czas), reklamując nasze Usługi, analizując wyniki naszych kampanii marketingowych (np. ludzie kupili płatny plan po otrzymaniu wiadomości marketingowej) oraz zrozumienie i prognozowanie utrzymania użytkowników.Aby chronić nasze Usługi, naszych użytkowników i społeczeństwo. Na przykład poprzez wykrywanie incydentów bezpieczeństwa; wykrywanie i ochrona przed złośliwymi, oszukańczymi, oszukańczymi lub nielegalnymi działaniami; zwalczanie spamu; przestrzeganie naszych zobowiązań prawnych; oraz ochrony praw i własności Automattic i innych, co może skutkować na przykład odrzuceniem transakcji lub rozwiązaniem Usług.Aby rozwiązać problemy z naszymi Usługami. Na przykład poprzez monitorowanie, debugowanie, naprawianie i zapobieganie problemom.Aby dostosować wrażenia użytkownika. Na przykład, aby spersonalizować Twoje wrażenia, dostarczając Ci odpowiednie powiadomienia i reklamy naszych Usług, polecając treści za pośrednictwem naszych sugestii dotyczących postów czytelników oraz dostarczając nowe eseje i historie za pośrednictwem Longreads dla przyjemności czytania.Komunikować się z tobą. Na przykład wysyłając do Ciebie e-mail z prośbą o opinię, podziel się wskazówkami, jak najlepiej wykorzystać nasze produkty lub informując Cię na bieżąco o Automattic; wysyłanie SMS-ów w celu weryfikacji płatności; lub dzwoniąc do Ciebie w celu udostępniania ofert i promocji, które naszym zdaniem mogą Cię zainteresować. Jeśli nie chcesz otrzymywać od nas wiadomości, możesz w dowolnym momencie zrezygnować z otrzymywania wiadomości marketingowych. (Jeśli zrezygnujesz, nadal będziemy Ci przesyłać ważne aktualizacje dotyczące Twojego konta).Rekrutować i zatrudniać nowych Automatticianów. Na przykład poprzez ocenę kandydatów do pracy i komunikowanie się z nimi.
Podstawy prawne gromadzenia i wykorzystywania informacjiUwaga tutaj dla osób w Unii Europejskiej na temat naszych podstaw prawnych przetwarzania informacji o Tobie zgodnie z przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, tj. Że wykorzystujemy Twoje dane na tej podstawie:
(1) Korzystanie jest konieczne do wypełnienia naszych zobowiązań wobec Ciebie wynikających z obowiązujących warunków świadczenia usług lub innych umów z Tobą lub jest konieczne do administrowania Twoim kontem – na przykład w celu umożliwienia dostępu do naszej strony internetowej na Twoim urządzeniu lub za płatny plan; lub
(2) Użycie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego; lub
(3) Użycie jest konieczne w celu ochrony żywotnych interesów użytkownika lub innej osoby; lub
(4) Mamy uzasadniony interes w wykorzystywaniu Twoich danych – na przykład w celu świadczenia i aktualizacji naszych Usług; ulepszać nasze Usługi, abyśmy mogli zaoferować Ci jeszcze lepsze wrażenia z użytkowania; w celu ochrony naszych Usług; komunikować się z tobą; mierzyć, oceniać i poprawiać skuteczność naszych reklam; i zrozumieć, w jaki sposób zatrzymujemy i tracimy użytkowników; monitorowanie i zapobieganie problemom z naszymi Usługami; i spersonalizować swoje doświadczenie; lub
(5) Udzieliłeś nam swojej zgody – na przykład zanim umieścimy określone pliki cookie na Twoim urządzeniu i uzyskamy do nich dostęp i przeanalizujemy je później, zgodnie z naszą Polityką plików cookie.
Dzielenie się informacjamiJak udostępniamy informacjeUdostępniamy informacje o Tobie w ograniczonych okolicznościach i przy odpowiednich zabezpieczeniach Twojej prywatności. Są one opisane poniżej, a także w sekcji o nazwie Reklamy i usługi analityczne świadczone przez innych:
Spółki zależne i niezależni wykonawcy: Możemy ujawniać informacje o Tobie naszym spółkom zależnym i niezależnym wykonawcom, którzy potrzebują tych informacji, aby pomóc nam świadczyć nasze Usługi lub przetwarzać informacje w naszym imieniu. Od naszych spółek zależnych i niezależnych wykonawców wymagamy przestrzegania niniejszej Polityki prywatności w odniesieniu do wszelkich danych osobowych, które im udostępniamy.
Dostawcy zewnętrzni: możemy udostępniać informacje o Tobie dostawcom zewnętrznym, którzy potrzebują tych informacji, aby świadczyć nam swoje usługi lub świadczyć usługi Tobie lub Twojej witrynie. Obejmuje to dostawców, którzy pomagają nam świadczyć Ci nasze Usługi (np. Stripe, który obsługuje Płatności WooCommerce, dostawców płatności przetwarzających informacje o Twojej karcie kredytowej i debetowej, dostawców płatności, których używasz do własnych operacji e-commerce, usługi zapobiegania oszustwom, które pozwalają nam analizować oszukańcze transakcje płatnicze, usługi przechowywania w chmurze, usługi dostarczania poczty i poczty elektronicznej, które pomagają nam pozostać w kontakcie z Tobą, czat z klientem i usługi wsparcia e-mailowego, które pomagają nam komunikować się z Tobą, rejestratorzy, rejestry, usługi depozytu danych, które pozwalają nam świadczyć usługi rejestracji domen, i Twojego dostawcy usług hostingowych, jeśli Twoja witryna nie jest hostowana przez Automattic); te, które pomagają nam w naszych działaniach marketingowych (np. poprzez dostarczanie narzędzi do identyfikacji określonej marketingowej grupy docelowej lub ulepszanie naszych kampanii marketingowych oraz poprzez umieszczanie reklam w celu sprzedaży naszych usług); te, które pomagają nam zrozumieć i ulepszyć nasze Usługi (np. dostawcy usług analitycznych); te, które tworzą narzędzia pomagające nam w prowadzeniu naszej działalności (takie jak programy, które pomagają nam w zarządzaniu zadaniami, planowaniu, edycji tekstu, komunikacji e-mail i innej komunikacji oraz współpracy między naszymi zespołami); inne narzędzia stron trzecich, które pomagają nam zarządzać operacjami; oraz firmy, które udostępniają produkty na naszych stronach internetowych (np. rozszerzenia na WooCommerce.com), które mogą potrzebować informacji o Tobie, aby na przykład świadczyć Ci usługi wsparcia technicznego lub innego. Wymagamy od dostawców wyrażenia zgody na zobowiązania dotyczące prywatności w celu udostępniania im informacji. Inni dostawcy są wymienieni w naszych bardziej szczegółowych zasadach (np. W naszej Polityce dotyczącej plików cookie).
Wymogi prawne i regulacyjne: możemy ujawnić informacje o Tobie w odpowiedzi na wezwanie sądowe, nakaz sądowy lub inny wniosek rządowy. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak odpowiadamy na prośby o informacje dotyczące użytkowników WordPress.com, zapoznaj się z naszymi Wytycznymi prawnymi. Ponadto, jeśli masz domenę zarejestrowaną w WordPress.com, możemy udostępniać Twoje informacje zgodnie z przepisami, zasadami lub zasadami Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN). Na przykład Twoje informacje dotyczące rejestracji domeny mogą być dostępne w bazie danych WHOIS lub możemy być zobowiązani do udostępnienia Twoich danych dostawcom usług rozstrzygania sporów zatwierdzonym przez ICANN. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym dokumentem dotyczącym rejestracji domen i prywatności.Aby chronić prawa, własność i inne osoby: Możemy ujawnić informacje o Tobie, jeśli w dobrej wierze uważamy, że ujawnienie jest uzasadnione, aby chronić własność lub prawa Automattic, stron trzecich lub ogółu społeczeństwa. Na przykład, jeśli w dobrej wierze uznamy, że istnieje bezpośrednie zagrożenie śmiercią lub poważnymi obrażeniami ciała, możemy bezzwłocznie ujawnić informacje związane z sytuacją kryzysową.
Przeniesienia biznesowe: w związku z jakąkolwiek fuzją, sprzedażą aktywów firmy lub przejęciem całości lub części naszej działalności przez inną firmę, lub w mało prawdopodobnym przypadku, gdy Automattic zakończy działalność lub ogłosi upadłość, informacje o użytkowniku będą prawdopodobnie aktywa, które są przekazywane lub nabywane przez osobę trzecią. Gdyby doszło do któregokolwiek z tych zdarzeń, niniejsza Polityka prywatności nadal miałaby zastosowanie do twoich informacji, a strona otrzymująca twoje informacje może nadal wykorzystywać twoje dane, ale tylko zgodnie z niniejszą polityką prywatności.Za Twoją zgodą: Możemy udostępniać i ujawniać informacje za Twoją zgodą lub na Twoje polecenie. Na przykład, możemy udostępniać Twoje dane stronom trzecim, gdy nas do tego upoważnisz, na przykład gdy połączysz swoją witrynę z usługą mediów społecznościowych za pośrednictwem funkcji Publikuj.Informacje zagregowane lub pozbawione danych identyfikacyjnych: możemy udostępniać informacje, które zostały zagregowane lub pozbawione identyfikacji, aby nie można ich było już w uzasadniony sposób wykorzystać do zidentyfikowania użytkownika. Na przykład możemy publikować zbiorcze statystyki dotyczące korzystania z naszych Usług lub udostępniać zahaszowaną wersję adresu e-mail, aby ułatwić spersonalizowane kampanie reklamowe na innych platformach.
Właściciele witryn: jeśli masz konto WordPress.com i wchodzisz w interakcję z inną witryną za pomocą naszych Usług, Twoje informacje mogą być udostępniane administratorom witryny. Na przykład, jeśli zostawisz komentarz w witrynie utworzonej na WordPress.com lub korzystającej z Jetpack, Twój adres IP i adres e-mail powiązany z Twoim kontem WordPress.com mogą zostać udostępnione administratorom witryny, w której zostawiłeś komentarz. Lub jeśli dokonasz płatności (na przykład za pośrednictwem funkcji Płatności) w witrynie, Twoja publiczna nazwa wyświetlana, nazwa użytkownika i adres e-mail mogą zostać udostępnione administratorom witryny.Opublikowane prośby o pomoc: jeśli wyślesz nam prośbę o pomoc (na przykład za pośrednictwem wiadomości e-mail wsparcia lub jednego z naszych innych mechanizmów informacji zwrotnych), zastrzegamy sobie prawo do opublikowania tej prośby w celu wyjaśnienia lub odpowiedzi na Twoją prośbę lub w celu pomocy wspieramy innych użytkowników.
Od dawna przestrzegamy zasady, że nie sprzedajemy danych naszych użytkowników. Nie jesteśmy brokerem danych, nie sprzedajemy Twoich danych osobowych brokerom danych ani nie sprzedajemy Twoich danych innym firmom, które chcą spamować Cię e-mailami marketingowymi.
Wyświetlamy reklamy w niektórych witrynach naszych użytkowników, a także w niektórych własnych, a generowane przez nich dochody pozwalają nam oferować bezpłatny dostęp do niektórych naszych Usług, dzięki czemu pieniądze nie stają się przeszkodą w uzyskaniu głosu.
Zgodnie z nowym prawem stanu Kalifornia, kalifornijską ustawą o ochronie prywatności konsumentów („CCPA”), niektóre spersonalizowane reklamy, które widzisz online i w naszych usługach, mogą zostać uznane za „sprzedaż”, mimo że nie udostępniamy informacji identyfikujących Cię osobiście, takich jak imię i nazwisko lub adres e-mail, jako część naszego programu reklamowego.
Masz wybór w zakresie tych reklam, dowiedz się więcej o nich i naszym programie reklamowym.
Informacje udostępnione publicznieInformacje, które zdecydujesz się upublicznić, są – zgadłeś – ujawniane publicznie.
Oznacza to, że informacje takie jak Twój profil publiczny, posty, inne treści, które udostępniasz publicznie w swojej witrynie oraz Twoje „polubienia” i komentarze w innych witrynach są dostępne dla innych – i mamy nadzieję, że uzyskają dużo wyświetleń!
Na przykład zdjęcie, które przesyłasz do swojego profilu publicznego lub domyślny obraz, jeśli go nie przesłałeś, czy Twój Awatar Rozpoznawany Globalnie, czy Gravatar – rozumiesz? 🙂 Twój Gravatar, wraz z innymi informacjami z profilu publicznego, wyświetla się obok komentarzy i „polubień”, które umieszczasz w witrynach innych użytkowników po zalogowaniu się na swoje konto WordPress.com. Twój Gravatar i informacje z profilu publicznego mogą być również wyświetlane wraz z Twoimi komentarzami, „Polubieniami” i innymi interakcjami na stronach internetowych, które korzystają z naszej usługi Gravatar, jeśli adres e-mail powiązany z Twoim kontem jest tym samym adresem e-mail, którego używasz na innej stronie.
Zapewniamy również strumień danych publicznych „Firehose” (takich jak posty i komentarze) z niektórych witryn korzystających z naszych Usług w celu dostarczania tych danych subskrybentom Firehose, którzy mogą przeglądać i analizować zawartość (wszystkie podlegają naszym Warunkom korzystania z usługi), ale nie mają prawa do ponownej publicznej publikacji. Dowiedz się więcej o rezygnacji z usług Firehose for WordPress.com i Jetpack. Informacje publiczne mogą być również indeksowane przez wyszukiwarki lub wykorzystywane przez osoby trzecie.
Pamiętaj o tym wszystkim, decydując o tym, co chcesz udostępnić publicznie.
Jak długo przechowujemy informacjeZwykle odrzucamy informacje o Tobie, gdy nie są już potrzebne do celów, do których je zbieramy i wykorzystujemy – opisanych w powyższej sekcji o tym, jak i dlaczego wykorzystujemy informacje – i nie jesteśmy prawnie zobowiązani do ich przechowywania.
Na przykład przechowujemy dzienniki serwera sieciowego, które rejestrują informacje o użytkowniku jednej ze stron internetowych Automattic, takie jak adres IP odwiedzającego, typ przeglądarki i system operacyjny, przez około 30 dni. Przechowujemy dzienniki przez ten czas, aby, między innymi, analizować ruch w witrynach internetowych Automattic i badać problemy, jeśli coś pójdzie nie tak na jednej z naszych witryn.
Jako inny przykład, gdy usuwasz post, stronę lub komentarz ze swojej witryny WordPress.com, pozostaje on w Twoim folderze Kosz przez trzydzieści dni na wypadek, gdybyś zmienił zdanie i chciał przywrócić tę treść, ponieważ rozpoczynanie od zera nie jest zabawa. Po upływie trzydziestu dni usunięta zawartość może pozostać w naszych kopiach zapasowych i pamięci podręcznej do czasu wyczyszczenia.
BezpieczeństwoChociaż żadna usługa online nie jest w 100% bezpieczna, dokładamy wszelkich starań, aby chronić informacje o Tobie przed nieautoryzowanym dostępem, wykorzystaniem, zmianą lub zniszczeniem i podejmujemy rozsądne kroki, aby to zrobić. Monitorujemy nasze Usługi pod kątem potencjalnych luk i ataków.
Aby zwiększyć bezpieczeństwo swojego konta, zachęcamy do włączenia naszych zaawansowanych ustawień zabezpieczeń, takich jak uwierzytelnianie dwuetapowe.WyboryJeśli chodzi o informacje o sobie, masz kilka możliwości wyboru:
Ogranicz informacje, które podajesz: Jeśli masz u nas konto, możesz nie podawać opcjonalnych informacji o koncie, informacji o profilu oraz informacji o transakcjach i rozliczeniach. Pamiętaj, że jeśli nie podasz tych informacji, niektóre funkcje naszych Usług – na przykład motywy premium, które wymagają dodatkowej opłaty – mogą być niedostępne.Ogranicz dostęp do informacji na urządzeniu mobilnym: system operacyjny Twojego urządzenia mobilnego powinien zapewniać możliwość zaprzestania naszej możliwości gromadzenia przechowywanych informacji lub informacji o lokalizacji za pośrednictwem naszych aplikacji mobilnych. Jeśli zdecydujesz się to ograniczyć, możesz nie być w stanie korzystać z niektórych funkcji, takich jak geotagowanie zdjęć.Zrezygnuj z komunikacji marketingowej: Możesz zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości promocyjnych. Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w tych komunikatach lub daj nam znać. Jeśli zrezygnujesz z otrzymywania wiadomości promocyjnych, możemy nadal przesyłać Ci inne wiadomości, na przykład dotyczące Twojego konta i informacje prawne.Ustaw przeglądarkę tak, aby odrzucała pliki cookie: w tej chwili Automattic nie odpowiada na sygnały „nie śledź” we wszystkich naszych Usługach. Jednak zazwyczaj można ustawić przeglądarkę tak, aby usuwała lub odrzucała pliki cookie przeglądarki przed rozpoczęciem korzystania z witryn internetowych Automattic, z tą wadą, że niektóre funkcje witryn internetowych Automattic mogą nie działać poprawnie bez pomocy plików cookie.Zrezygnuj z naszego wewnętrznego programu analitycznego: możesz to zrobić w ustawieniach użytkownika. Rezygnując, przestaniesz udostępniać naszemu narzędziu analitycznemu informacje o zdarzeniach lub działaniach, które mają miejsce po rezygnacji, gdy jesteś zalogowany na swoje konto WordPress.com. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie.Zamknij swoje konto: przykro nam, że odchodzisz, ale możesz zamknąć swoje konto, jeśli nie chcesz już korzystać z naszych usług. (Oto instrukcje zamknięcia konta dla kont WordPress.com). Pamiętaj, że możemy nadal przechowywać Twoje dane po zamknięciu konta, zgodnie z opisem w Jak długo przechowujemy informacje powyżej – na przykład, gdy te informacje są uzasadnione, aby przestrzegać (lub wykazać, że przestrzegamy) zobowiązań prawnych, takich jak żądania organów ścigania, lub w uzasadniony sposób potrzebnych dla naszych uzasadnionych interesów biznesowych.
Twoje prawaJeśli znajdujesz się w określonych częściach świata, w tym w Kalifornii i krajach objętych zakresem europejskiego ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (zwanego również „RODO”), możesz mieć pewne prawa dotyczące swoich danych osobowych, takie jak prawo do żądania dostęp do swoich danych lub ich usunięcie.
Europejskie ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO)
Jeśli znajdujesz się w kraju objętym zakresem RODO, przepisy o ochronie danych dają Ci określone prawa w odniesieniu do Twoich danych osobowych, z zastrzeżeniem wszelkich wyłączeń przewidzianych przez prawo, w tym prawa do:
Zażądać dostępu do swoich danych osobowych;Zażądać sprostowania lub usunięcia swoich danych osobowych;Sprzeciwić się naszemu wykorzystaniu i przetwarzaniu Twoich danych osobowych;Zażądać ograniczenia wykorzystywania i przetwarzania Twoich danych osobowych; iPoproś o przeniesienie swoich danych osobowych.Masz również prawo do złożenia skargi do rządowego organu nadzorczego.
Kalifornijska ustawa o ochronie prywatności konsumentów (CCPA)Kalifornijska ustawa o ochronie prywatności konsumentów („CCPA”) nakłada na nas obowiązek dostarczenia mieszkańcom Kalifornii pewnych dodatkowych informacji na temat kategorii danych osobowych, które zbieramy i udostępniamy, gdzie otrzymujemy te dane osobowe oraz w jaki sposób i dlaczego je wykorzystujemy.
CCPA wymaga również, abyśmy przedstawili listę „kategorii” danych osobowych, które zbieramy, zgodnie z definicją tego terminu w prawie, więc oto ona. W ciągu ostatnich 12 miesięcy zebraliśmy następujące kategorie danych osobowych od mieszkańców Kalifornii, w zależności od wykorzystywanych Usług:
Identyfikatory (takie jak imię i nazwisko, dane kontaktowe oraz identyfikatory urządzenia i online);Informacje handlowe (na przykład informacje rozliczeniowe i historia zakupów);Cechy chronione prawem (na przykład możesz podać swoją płeć w ramach ankiety badawczej dla nas);Informacje o aktywności w Internecie lub innej sieci elektronicznej (takie jak korzystanie z naszych Usług, takie jak działania podejmowane jako administrator witryny WordPress.com);Dane geolokalizacyjne (takie jak Twoja lokalizacja na podstawie adresu IP);Informacje dźwiękowe, elektroniczne, wizualne lub podobne (takie jak zdjęcie profilowe, jeśli je przesłałeś);Informacje zawodowe lub związane z zatrudnieniem (na przykład informacje o firmie i zespole, jeśli jesteś użytkownikiem Happy Tools lub informacje, które podajesz w aplikacji o pracę); iWyciągane przez nas wnioski (takie jak prawdopodobieństwo retencji lub ścierania).
Więcej informacji na temat tego, co zbieramy i źródeł tych informacji, można znaleźć w sekcji Informacje, które zbieramy powyżej.
Zbieramy dane osobowe w celach biznesowych i komercyjnych opisanych w sekcji Jak i dlaczego wykorzystujemy informacje. Udostępniamy te informacje kategoriom stron trzecich opisanych w sekcji Udostępnianie informacji.
Jeśli jesteś mieszkańcem Kalifornii, przysługują Ci dodatkowe prawa wynikające z CCPA, z zastrzeżeniem wszelkich wyjątków przewidzianych przez prawo, w tym prawa do:
Prośba o poznanie kategorii danych osobowych, które zbieramy, kategorii celów biznesowych lub handlowych ich gromadzenia i wykorzystywania, kategorii źródeł, z których pochodzą informacje, kategorii stron trzecich, którym je udostępniamy, oraz konkretnych informacji zbieramy o Tobie;Zażądać usunięcia danych osobowych, które zbieramy lub przechowujemy;Zrezygnuj ze sprzedaży danych osobowych; iNie otrzymuj dyskryminacyjnego traktowania za korzystanie ze swoich praw wynikających z CCPA.
CCPA i spersonalizowane reklamy w naszym programie reklamNaszą misją jest demokratyzacja publikacji i handlu, a to oznacza udostępnianie naszych Usług jak największej liczbie osób. Wyświetlamy reklamy w niektórych witrynach naszych użytkowników, a także w niektórych naszych witrynach, a dochody generowane przez te reklamy pozwalają nam oferować bezpłatny dostęp do niektórych naszych Usług, dzięki czemu pieniądze nie stają się przeszkodą w uzyskaniu głosu. Nasz program reklamowy pozwala również naszym użytkownikom zarabiać na wspieraniu i rozwijaniu ich własnych witryn. W ramach naszego programu reklamowego my i nasi użytkownicy używamy plików cookie do udostępniania określonych identyfikatorów urządzeń i informacji o Państwa działaniach związanych z przeglądaniem naszym partnerom reklamowym, a ci partnerzy reklamowi mogą wykorzystywać te informacje do wyświetlania spersonalizowanych reklam na niektórych stronach naszych użytkowników. i niektóre z naszych.
Udostępniane przez nas dane osobowe obejmują identyfikatory online; aktywność w Internecie lub innej sieci lub na urządzeniu (np. informacje o plikach cookie, inne identyfikatory urządzeń i adres IP); oraz dane geolokalizacyjne (przybliżone informacje o lokalizacji z Twojego adresu IP). Te ujawnienia można uznać za „sprzedaż” informacji zgodnie z CCPA. Nie sprzedajemy (ani nie udostępniamy) informacji za pośrednictwem naszego programu reklamowego, które umożliwiają osobistą identyfikację, takich jak imię i nazwisko lub dane kontaktowe. Nie sprzedajemy świadomie danych osobowych osób poniżej 16 roku życia. Dowiedz się, jak zrezygnować, jadąc do Kalifornii: nie sprzedawaj moich danych osobowych.
Kontakt z nami w sprawie tych prawZwykle możesz uzyskać dostęp do swoich danych osobowych, poprawić je lub usunąć za pomocą ustawień konta i oferowanych przez nas narzędzi, ale jeśli nie możesz lub chcesz skontaktować się z nami w sprawie jednego z pozostałych praw, przewiń w dół do sekcji „Jak to Reach Us ”, aby dowiedzieć się, jak do nas dotrzeć.
Gdy skontaktujesz się z nami w sprawie jednego z Twoich praw wynikających z tej sekcji, będziemy musieli zweryfikować, czy jesteś właściwą osobą, zanim cokolwiek ujawnimy lub usuniemy. Na przykład, jeśli jesteś użytkownikiem, będziemy musieli skontaktować się z nami z adresu e-mail powiązanego z Twoim kontem. Możesz również wyznaczyć upoważnionego agenta do złożenia wniosku w Twoim imieniu, udzielając nam pisemnego upoważnienia. Nadal możemy wymagać, abyś zweryfikował swoją tożsamość u nas.
Administratorzy i firmy odpowiedzialneUsługi Automattic są dostępne na całym świecie. Administratorem (lub współadministratorem) danych osobowych są różne firmy Automattic, co oznacza, że ​​są one firmą odpowiedzialną za przetwarzanie tych informacji w oparciu o konkretną usługę i lokalizację osoby korzystającej z naszych Usług.
W zależności od usług, z których korzystasz, więcej niż jedna firma może być administratorem Twoich danych osobowych. Ogólnie „kontroler” to firma Automattic, która zawarła z Tobą umowę na podstawie Warunków świadczenia usług dotyczących produktu lub usługi, z której korzystasz. Ponadto Automattic Inc., nasza firma z siedzibą w USA, jest administratorem niektórych czynności przetwarzania we wszystkich naszych Usługach na całym świecie.
Poniższa tabela wyjaśnia aktualnych administratorów przetwarzania Twoich danych osobowych. Używamy terminu „kraje wyznaczone” w odniesieniu do Australii, Kanady, Japonii, Meksyku, Nowej Zelandii, Rosji i wszystkich krajów znajdujących się w Europie (w tym Wielkiej Brytanii i ROI).

All Automattic Services (except WooCommerce)

If you reside outside of the Designated Countries:Automattic Inc.
60 29th Street #343
San Francisco, CA 94110
If you reside in the Designated Countries:Aut O’Mattic A8C Ireland Ltd.
Grand Canal Dock, 25 Herbert Pl
Dublin, D02 AY86
Ireland


Automattic Inc. is also the controller for some of the processing activities related to Services provided by Aut O’Mattic A8C Ireland Ltd.

WooCommerce Services
WooCommerce Services includes WooCommerce, WooCommerce Payments, WooCommerce Shipping and Tax, MailPoet, and any products purchased from WooCommerce.com.

If you reside outside of the Designated Countries:WooCommerce, Inc.
60 29th Street #343
San Francisco, CA 94110


Automattic Inc. is also the controller for some of the processing activities related to Services provided by WooCommerce, Inc.
If you reside in the Designated Countries:WooCommerce Ireland Ltd.
Grand Canal Dock, 25 Herbert Pl
Dublin, D02 AY86
Ireland


Automattic Inc and WooCommerce, Inc are also the joint controllers for some of the processing activities related to Services provided by WooCommerce Ireland Ltd.

Jak do nas dotrzećJeśli masz pytanie dotyczące niniejszej Polityki prywatności lub chcesz skontaktować się z nami w sprawie któregokolwiek z praw wymienionych w sekcji Twoje prawa powyżej, skontaktuj się z nami za pośrednictwem naszego formularza internetowego lub poczty e-mail. To najszybsze sposoby uzyskania odpowiedzi na Twoje zapytanie, ale możesz również skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem 1-877-273-3049.
Inne rzeczy, które powinieneś wiedzieć (czytaj dalej!)Przesyłanie informacjiPonieważ Usługi Automattic są oferowane na całym świecie, informacje o Tobie, które przetwarzamy, gdy korzystasz z Usług w UE, mogą być używane, przechowywane i / lub dostępne dla osób działających poza Europejskim Obszarem Gospodarczym (EOG), które pracują dla nas, innych członków naszej grupy firm lub zewnętrzne podmioty przetwarzające dane. Jest to wymagane do celów wymienionych w sekcji Jak i dlaczego wykorzystujemy informacje powyżej.
Przekazując informacje o Tobie podmiotom spoza EOG podejmiemy odpowiednie środki, aby zapewnić, że odbiorca odpowiednio chroni Twoje dane osobowe zgodnie z niniejszą Polityką prywatności, zgodnie z wymogami obowiązującego prawa. Środki te obejmują zawarcie zatwierdzonych przez Komisję Europejską standardowych ustaleń umownych z podmiotami mającymi siedzibę w krajach spoza EOG.
Możesz poprosić nas o więcej informacji na temat kroków, które podejmujemy, aby chronić Twoje dane osobowe podczas przesyłania ich z UE.
Reklamy i usługi analityczne świadczone przez innychReklamy pojawiające się w naszych Usługach mogą być dostarczane przez sieci reklamowe. Inne strony mogą również świadczyć usługi analityczne za pośrednictwem naszych Usług. Te sieci reklamowe i dostawcy usług analitycznych mogą ustawiać technologie śledzenia (takie jak pliki cookie) w celu gromadzenia informacji o korzystaniu z naszych Usług oraz w innych witrynach internetowych i usługach online. Technologie te umożliwiają tym stronom trzecim rozpoznanie Twojego urządzenia w celu zebrania informacji o Tobie lub innych użytkownikach Twojego urządzenia. Informacje te pozwalają nam i innym firmom, między innymi, analizować i śledzić użycie, określać popularność określonych treści i dostarczać reklamy, które mogą być bardziej dopasowane do Twoich zainteresowań. Należy pamiętać, że niniejsza Polityka prywatności obejmuje wyłącznie gromadzenie informacji przez Automattic i nie obejmuje gromadzenia informacji przez zewnętrznych reklamodawców lub dostawców analiz.
Oprogramowanie i usługi innych firmJeśli chcesz korzystać z wtyczek lub osadzonych stron trzecich, płatności WooCommerce (obsługiwanych przez Stripe), rozszerzeń WooCommerce, które umożliwiają usługi świadczone przez strony trzecie lub innego oprogramowania lub usług stron trzecich, pamiętaj, że interakcja z nimi może oznacza przekazywanie informacji o sobie (lub odwiedzających witrynę) tym stronom trzecim. Na przykład niektóre usługi stron trzecich mogą żądać lub wymagać dostępu do danych użytkownika (Twoich, odwiedzających lub klientów) za pośrednictwem piksela lub pliku cookie. Pamiętaj, że jeśli korzystasz z usługi strony trzeciej lub udzielasz dostępu, Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z polityką prywatności i praktykami strony trzeciej. Nie jesteśmy właścicielami ani nie kontrolujemy tych stron trzecich i mają one własne zasady dotyczące gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania informacji, z którymi należy się zapoznać przed rozpoczęciem korzystania z oprogramowania lub usług.
Odwiedzający strony internetowe naszych użytkownikówPrzetwarzamy również informacje o odwiedzających strony internetowe naszych użytkowników, w imieniu naszych użytkowników i zgodnie z naszymi umowami z użytkownikiem. Należy pamiętać, że przetwarzanie tych informacji w imieniu naszych użytkowników dla ich witryn internetowych nie jest objęte niniejszą Polityką prywatności. Zachęcamy naszych użytkowników do publikowania polityki prywatności, która dokładnie opisuje ich praktyki w zakresie gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych osobowych. Jeśli chcesz, możesz również przeczytać więcej o danych, które zbieramy w imieniu naszych użytkowników, w naszej Polityce prywatności.
Użytkownicy kontrolują treści publikowane w ich witrynach, więc wszelkie spory dotyczące treści w witrynie użytkownika należy kierować bezpośrednio do właściciela witryny za pośrednictwem strony „Skontaktuj się z nami”, na podany przez nich adres e-mail lub pozostawiając komentarz w witrynie. .
Zmiany w polityce prywatnościChociaż większość zmian prawdopodobnie będzie niewielkich, Automattic może od czasu do czasu zmieniać swoją Politykę prywatności. Automattic zachęca odwiedzających do częstego sprawdzania tej strony pod kątem wszelkich zmian w Polityce prywatności. Jeśli wprowadzimy zmiany, powiadomimy Cię, aktualizując poniższy dziennik zmian, aw niektórych przypadkach możemy przekazać dodatkowe powiadomienie (np. Dodanie oświadczenia na naszej stronie głównej lub blogu WordPress.com lub wysłanie powiadomienia e-mailem lub Twój pulpit nawigacyjny). Dalsze korzystanie z Usług po zmianie naszej Polityki prywatności będzie podlegać zaktualizowanej polityce
Inne informacje i zasobyCentrum prywatności Jetpack
WooCommerce i RODO
TłumaczenieNasza Polityka prywatności została pierwotnie napisana w języku angielskim (USA). Możemy przetłumaczyć go na inne języki. Na przykład:
Francuski: https://automattic.com/fr/privacyHiszpański: https://automattic.com/es/privacyNiemiecki: https://automattic.com/de/privacy
W przypadku konfliktu między przetłumaczoną wersją naszej Polityki prywatności a wersją angielską, wersja angielska będzie nadrzędna.
Dziękuje za przeczytanie.